Polska vs. Francja Amp Futbol znowu w Warszawie

12 kwietnia 2013
Autor:

pikt-pilka_noznaJuż w najbliższą sobotę 13 kwietnia w Warszawie naprzeciwko siebie staną piłkarskie reprezentacje Polski i Francji. Będzie to pierwszy oficjalny mecz ampfutbolowej reprezentacji Polski po jej powrocie z Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej osób po amputacjach powstała zaledwie rok temu.
Rozegrała już jednak aż 13 oficjalnych meczów i jako jedyny debiutant zajęła jedenaste miejsce na Mistrzostwach Świata w Kaliningradzie.
Meczem z Francją Polacy rozpoczynają nowy sezon, w którym czekają ich turnieje w Rosji, Irlandii oraz wrześniowy Amp Futbol Cup w Warszawie. Na koniec roku polscy ampfutboliści mają nadzieję zagrać w Mistrzostwach Europy w Turcji.

– Do tej pory wygrywaliśmy z drużynami, które podobnie jak my, istnieją dopiero od niedawna. W meczu z Francją przekonamy się, czy stać nas też na zwycięstwo z bardzo doświadczonym zespołem. Cieszę się, że po niesamowitym pierwszym roku działalności nie zwalniamy tempa. Warto pojawić się w sobotę na Bemowie, żeby się o tym przekonać. Zapowiada się świetna oprawa i gorąca atmosfera, która, jak mam nadzieję, poprowadzi naszych zawodników do widowiskowej gry i zwycięstwa – mówi Mateusz Widłak prezes Stowarzyszenia „Amp Futbol”.

Francuzi w ampfutbol grają już od 6 lat i w tym czasie brali udział w licznych turniejach.
Polacy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i widocznie zmniejszają dystans dzielący ich od światowej czołówki. W zeszłym roku trzykrotnie pokonali Irlandczyków (ostatnio 5:0), raz Niemców (4:0), jak równy z równym walczyli też w Warszawie z Anglią (2:3), dzięki czemu pojechali na Mistrzostwa Świata. Tam zmierzyli się m.in. z wicemistrzami Afryki (Polska vs. Ghana 0:2) i z wicemistrzami Świata (Polska vs. Argentyna 1:2), żeby ostatecznie w meczu o 11. miejsce pokonać Japonię.
– Z Francją zagramy ofensywny futbol i sprawimy, że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie – obiecuje kapitan reprezentacji Polski Przemysław Świercz, który w piłkę grał jeszcze przed amputacją.
Trener kadry Marek Dragosz dodaje:
– Wszyscy liczymy na wsparcie kibiców. Jestem pewien, że nie zabraknie emocji i mogę obiecać, że zostawimy na boisku całe swoje serce!

Mecz odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 14:00 w Hali Piłkarskiej przy ul. Księcia Bolesława 1/3 w Warszawie w trakcie X Turnieju Piłki Nożnej o Puchar CCIFP pod Patronatem Ambasadora Francji. Dodatkowo tego samego dnia o godzinie 19:00 w tym samym miejscu zmierzą się ze sobą rezerwowi zawodnicy obu reprezentacji.

Szczegóły na www.ampfutbol.pl


Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia