Polacy wicemistrzami Europy w Goalball-u!

30 września 2011
Autor:

pikt-goalballW dniach 19-26 września w Białymstoku przez blisko tydzień o tytuł Mistrza Europy i awans do grupy B, walczyło 12 drużyn z kilkunastu krajów.

Pierwszy mecz Polacy rozegrali z Ukrainą w którym niestety odnieśli porażkę 12:3, jednak w kolejnych rozgrywkach było coraz lepiej. Wygrana z Mołdawią, Azerbejdżanem i Izraelem. I mimo przegranej w ostatnim meczu z Czechami Polacy awansowali do grupy B. Walka w ćwierć finale z Grecją zakończyła się sukcesem i awansem do półfinału, gdzie Polacy spotkali się ponownie z Ukrainą. Rewanżując się za pierwszy mecz w tych Mistrzostwach, wygrali 9:6 i dostali się do finału. W walce o złoto drugi raz ugięli się pod naporem Czech przegrywając 13:3.

Podsumowując. Mecz naszych rodaków był bardzo udany, osiągnęli awans do grupy B i cytując słowa trenera kadry Roberta Prażmo „Gdy dobrze się przygotujemy na przyszły rok, to mamy szansę awansu do dywizji A”.

Jak zapewniał prezes Start-u Białystok Piotr Daszuta „W przyszłym roku będę się starał o organizację Mistrzostw Europy grupy B.” Celem, do którego dąży nasza kadra jest start w Igrzyskach Paraolimpijskich 2016.

Trzymamy kciuki!.

Więcej informacji: www.goalball2011.pl

Materiał filmowy: www.tvp.pl/bialystok


Autor: Mariusz Mazur

Mariusz Mazur


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia