Polacy walczyli, ale niestety bez efektów

5 września 2012
Autor:

pikt-plywanieNa olimpijskiej pływalni Aquatics Centre nasi reprezentanci znów nie zdobyli medali. Najlepiej zaprezentowała się Oliwia Jabłońska. Podopieczna Wojciecha Seidela i Waldemara Madeja w wyścigu na 400 m stylem dowolnym zajęła 4 miejsce uzyskując wynik 4.41.65.

Zawodniczka Startu Wrocław pobiła swój rekord życiowy aż o 10 sek, do medalu troszkę zabrakło, ale przed tą młodą dziewczyną jeszcze wiele lat pływania. 5 miejsce w tym samym wyścigu zajęła Kasia Pawlik dla której jest to na pewno duże rozczarowanie. W finale 50 grzbietem Jacek Czech walczył do końca, do ostatniego metra, ale niestety przypłynął na 5 miejscu. Jego czas to 1.07.74. Poza zasięgiem w tej grupie jest chiński pływak Yang Yang. W tym biegu również nie miał sobie równych wygrywając we wspaniałym stylu bijąc przy okazji rekord świata 1.00.90 sek.