PODSUMOWANIE SUKCESÓW SPORTOWYCH ZAWODNIKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZSR „Start” Zielona Góra za 2018 rok

12 grudnia 2018
Autor:
pikt-info

W dniu 08 grudnia 2018r. w gościnnym i przyjaznym Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Drzonkowie odbyła się bardzo miła uroczystość , podczas której dokonano podsumowania sukcesów sportowych zawodników niepełnosprawnych ZSR „Start” za 2018 rok.

W spotkaniu oprócz sportowców uczestniczyli zaproszeni goście, sponsorzy, nasi sympatycy. Był to pomyślny rok dla zielonogórskiego „Startu”, nasi sportowcy osiągali znaczące sukcesy.

Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy w 2018 roku zdobywali medale Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharów Świata, Mistrzostw Polski oraz ich trenerzy, którym wręczono pamiątkowe puchary i statuetki. Uhonorowano również trenera roku.

Podczas wręczania wyróżnień zaprezentowano zdjęcia wyróżnianych zawodników i trenerów. Na zakończenie podniosłej i wzruszającej ceremonii było wiele gratulacji, podziękowania, życzenia, kwiaty oraz wieńczące spotkanie wspólne zdjęcie uczestników uroczystości.

Sukcesy  sportowe zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego
„START” Zielona Góra w 2018 roku

Zrzeszenie Sportowo – Rehabilitacyjne„Start” w Zielonej Górze prowadziło swoją działalność w zakresie sportu osób niepełnosprawnych w 2018 roku w ośmiu sekcjach sportowych: lekkoatletyka, tenis stołowy, podnoszenie ciężarów, pływanie, strzelectwo sportowe, piłka siatkowa, boccia, parakajakarstwo.

Stowarzyszenie liczy 118 członków – osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu i innymi schorzeniami. Zawodnicy -dzieci, młodzież i osoby dorosłe uczestniczą w systematycznych zajęciach sportowych, które odbywają się w obiektach sportowych: kryta pływalnia Centrum Rehabilitacyjno – Sportowego w Zielonej Górze, MOSiR (stadion, hala lekkoatletyczna, sala sportowa, siłownia), WOSiR Drzonków (strzelnica sportowa,sala sportowa, pływalnia), obiekty Malty – Poznań,  przystań kajakowa w Małomicach.-, siedziba„Start-u” Zielona Góra.

 Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenersko – instruktorska, znająca specyfikę sportu osób niepełnosprawnych (14 osób). Zawodnicy objęci są wsparciem psychologa,dietetyka i opieką rehabilitacyjną.

Efektem pracy szkoleniowej jest udział sportowców niepełnosprawnych w zawodach sportowych: Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharach Świata, Zawodach Międzynarodowych, Mistrzostwach Polski, ogólnopolskich,regionalnych. 17 zawodników ZSR „Start” Zielona Góra  wchodziło w skład kadry narodowej w dyscyplinach sportowych: piłka siatkowa(6), strzelectwo sportowe(2), tenis stołowy(5),podnoszenie ciężarów(1), parakajakarstwo (2),pływanie (1). Nasze stowarzyszenie jest członkiem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, Polskiego Związku Bocci, Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Polskiego Związku Kajakarstwa, Lubuskiej Federacji Sportu.

Wszystkie przedsięwzięcia realizowane przez stowarzyszenie nie mogłyby być realizowane bez wsparcia finansowego,głównie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,Ministerstwa Sportu i Turystyki, organów samorządowych tj. Prezydenta Miasta Zielona Góra, Zarządu Województwa Lubuskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Wspierali nas w tym roku sponsorzy: Elektrociepłownia Zielona Góra(PGE), Nadleśnictwo Bytnica, Catering Drzonków, Strong Food, Glutamina24.pl,NOVITA S.A. ,  FLUG Light Factory., Elżbieta i Leszek Jarząbek EBF Development, Gold Mark Dobra Szczecińska

Zrzeszenie Sportowo – Rehabilitacyjne „Start” w 2018 roku było organizatorem 14 imprez sportowych, w których uczestniczyło ogółem 930 osób, w tym dwóch obozów sportowych z udziałem łącznie 65osób.

  1. Integracyjny Turniej Bocci „Puchar Wiosny 2018” – 22.03.2018r.
  2. Integracyjny Turniej w piłce siatkowej –07.04.2018r.
  3. Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów – 27-29.04.2018r.
  4. VIII Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w bocci– 24-27.05.2018r.
  5. X Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry w bocci – 06.06.2018r.
  6. Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w strzelectwie sportowym – 30.06.2018r.
  7. Obóz sportowy- wyjazdowe treningi – Pustkowo – 07-21.07.2018r.
  8. Obóz sportowy – wyjazdowe treningi – Gościm – 04-15.08.2018r.
  9. VIII Międzynarodowy Lubuski Puchar Niepełnospr. w strzelectwie sportowym – 6- 9.09.18

10.    X Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Bocci – 20.09.2018r.

11.    Spartakiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych – 28-30.09.2018r.

12.    Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w tenisie stołowym – 05-07.10.2018r.

13.    Mityng Paraolimpijski – 08-09.12.2018r.

14.    Podsumowanie Sukcesów Sportowych za 2018 rok – 08.12.2018r.

W 2018 roku nasi zawodnicy brali udział w 65 imprezach,zdobyli  ogółem 79 medali

(33 złotych, 20srebrnych, 26 brązowych) w ośmiu dyscyplinach sportowych, w Mistrzostwach Polski oraz w imprezach rangi międzynarodowej.

Największe sukcesy to medale zawodników kadry Polski –

w tenisie stołowym 1 brązowy medal Mistrzostw Świata;

w podnoszeniu ciężarów – 2 złote medale Mistrzostw Europy;

w strzelectwie sportowym – 2 medale (srebrny i brązowy drużynowo) Mistrzostw Europy i medale Pucharów Świata  (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) oraz kwalifikacja paraolimpijska

dla Polski – TOKYO 2020

w parakajakarstwie  –1 brązowy medal Mistrzostw Europy;

w pływaniu – 2 złote medale i jeden brązowy Światowych Igrzysk Młodzieży Niepełnosprawnej.

w piłce siatkowej plażowej- złoty medal Międzykontynentalny Puchar w piłce siatkowej plażowej

 NAJWIĘKSZE   SUKCESY SPORTOWE w 2018 roku

 MAREK TRYKACZ (podnoszenie ciężarów)– 2 złote medale –Mistrzostwa Europy – Berc sur Mer (Francja), 1 złoty medal –  Mistrzostwa Polski,  

                                  Trenerzy: Remigiusz Wołejko, Mateusz Hozakowski

 MARCIN SKRZYNECKI (tenis stołowy) – brązowy medal -Mistrzostwa  Świata Lasko (Słowenia),1 złoty, 2 x srebrny medal, 1 brązowy medal – Mistrzostwa Polski, medal międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych (1 brązowy). Trener:  Lucjan Błaszczyk

 SZYMON  SOWIŃSKI – (strzelectwo sportowe)- 1 medal srebrny (drużynowo) i 1 medal brązowy(drużynowo)-Mistrzostwa Europy (Belgrad), kwalifikacja paraolimpijska dla Polski – TOKYO 2020, 2 złote medale,1 medal srebrny, 2 brązowe medale Pucharów Świata, 5 złotych medali – Mistrzostw Polski,Międzynarodowe zawody – 3 złote medale, udział – Mistrzostwa Świata
Trener: Marek Marucha

KAMILA  KUBAS –  (parakajakarstwo) -brązowy medalMistrzostwa Europy – Belgrad (Serbia), srebrny medalMistrzostwa Polski, udział – Mistrzostwa Świata,  Trener: Jan Durczak

 OLIWER KAŁEK     (pływanie)- 2 x złote medale, 1brązowy medal –Światowe Igrzyska Młodzieży Niepełnosprawnej IWAS – Athlone –Irlandia, brązowy medalMistrzostwa Polski, złoty medal – Mistrzostwa Polski Juniorów, złoty medal, 2x srebrny medal – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Trener: Franciszek Zienkiewicz

 IGOR MISZTAL – (tenis stołowy)- 4 złote medale – Mistrzostwa Polski, medale międzynarodowych zawodów  kwalifikacyjnych (1 srebrny, 1brązowy), udział – Mistrzostwa Świata,
Trener:  Lucjan Błaszczyk

 PIOTR GRUDZIEŃ-   (tenis stołowy)- 3 złote medale – Mistrzostwa Polski, medal międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych (1 srebrny), udział – Mistrzostwa Świata,
Trener:  Lucjan Błaszczyk

 MATEUSZ SURWIŁO (parakajakarstwo) złoty medalMistrzostwa Polski,udział – Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy,
Trener:   Maciej Wyszkowski

 TOMASZ  JAKIMCZUK –(tenis stołowy) 2 x srebrny medal – Mistrzostwa Polski,  medale  międzynarodowych zawodów   kwalifikacyjnych ( 2 złote, 3 brązowe). 
Trener: Jacek Kaczmarek

POZOSTAŁE  SUKCESY SPORTOWE w 2018 roku

TENIS STOŁOWY

Dorota Mituta  –  srebrny medal, brązowy medal –Mistrzostwa Polski

Hubert Morusiewicz  – 1złoty medal, 1 brązowy medal -Mistrzostwa Polski

Jan Chełmicki – 1 brązowy medal Drużynowe Mistrzostwa Polski

Tomasz Jackowski  – złoty medal – Amatorska Liga Tenisa Stołowego

Trenerem zawodników jest:  Jacek Kaczmarek

Tomasz Mika – 2 brązowe medale  – Mistrzostwa Polski,    

Trenerem zawodnika jest: Adam Jurasz

STRZELECTWO SPORTOWE                    

Marlena Przezdzięk – srebrny medal  – Mistrzostwa Polski

Kazimierz Bysiek  – złoty medal,  brązowy medal  – Mistrzostwa Polski

Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski, Szymon Sowiński – złoty medal zespołowo – Mistrzostwa Polski

Ewa Zimnicka – srebrny i brązowy medal Puchar Polski                

Trenerem zawodników jest: Marek Marucha

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA

Jacek Moliński, Łukasz Zieliński – złoty medalMiędzykontynentalny Turniej Niepełnosprawnych –    

Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Tomasz Olkowicz złoty medalMistrzostwa  Polski

Łukasz Zieliński, Michał Wypych, Mirosław Kocięcki, Piotr Kozubski brązowy medalMistrzostwa Polski  

Trener: Janusz Krulikowski

LEKKOATLETYKA 

Michał Krajda z przewodnikiem Michałem Majewskim – 2 srebrne medaleMistrzostwa Polski, 2 miejsce w Międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych im.K.Skolimowskiej

Marlena Przezdzięk  – srebrny medal – Mistrzostwa Polski

Paweł Suchecki       – srebrny medal – Mistrzostwa Polski

Natalia Pawlak – brązowy medalMistrzostwa Polski 

Marcin Biernacki        –2 x brązowy medal – Mistrzostwa Polski

Trenerzy: Jerzy Walczak, Ewa Zielińska

BOCCIA

Klaudia Najbor z asystentem Pawłem Tylem -Finał Mistrzostw Polski 

Tomasz Niparko z asystentką Jolantą Niparko i Natalią Kulus –  Finał Mistrzostw Polski 

Anna Gruchot            Finał Mistrzostw Polski  

Trenerami zawodników są:   Marta Kurzawska, Łukasz Tarnawski

PŁYWANIE

Dawid Bieliński        –złoty medal – Mistrzostwa Polski Juniorów  

Oliwia Mróz              – srebrny medalMistrzostwa Polski Juniorów, 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów  

Filip Kowalik            – złoty medalMistrzostwa Polski Juniorów  

Paulina Makowska   – srebrny medalMistrzostwa Polski Juniorów, 2 x brązowy medal – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Maciej Wtorkowski brązowy medalZimowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Kamil Orwat             – Mistrzostwa Polski, Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Trener : Franciszek Zienkiewicz, Ewa Czajka

TRENERZY:

Remigiusz Wołejko  –   podnoszenie ciężarów

Mateusz Hozakowski –  podnoszenie ciężarów

Lucjan Błaszczyk  – tenis stołowy

Jan Durczak  –  parakajakarstwo
Marek Marucha – strzelectwo sportowe

Franciszek Zienkiewicz – pływanie

Maciej Wyszkowski  – parakajakarstwo

Jacek Kaczmarek –  tenis stołowy

Janusz Krulikowski   – piłka siatkowa

Jerzy Walczak – lekka atletyka

Marta Kurzawska  boccia

Łukasz Tarnawski  – boccia

WOLONTARIUSZE:

Ewa Zielińska—lekka atletyka
Lech Sulimierski –  boccia

TRENER ROKU 2018 –   REMIGIUSZ WOŁEJKO – trener Marka Trykacza

Danuta Tarnawska
Prezes Zarządu
Zrzeszenia Sportowo – Rehabilitacyjnego
START Zielona Góra

Autor: Tomgrabal


Tagi: , ,

Pozostałe newsy w tej kategorii



Wydawnictwa

Wyróżnienia