PODSUMOWANIE SUKCESÓW SPORTOWYCH ZAWODNIKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZSR „Start” Zielona Góra za 2016 rok

12 grudnia 2016
Autor:

pikt-infoW dniu 3 grudnia 2016r. w sali konferencyjnej WOSiR w Drzonkowie odbyło się podsumowanie sukcesów sportowych zawodników niepełnosprawnych Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra za 2016 rok.

Uroczystość, z udziałem członków naszego stowarzyszenia, uświetnili swoją obecnością Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Andrzej Hełmiński, przedstawiciel Lubuskiego Oddziału PFRON Jacek Brzeziński, Menadżer ds Sportu WOSiR w Drzonkowie Anna Sulima – Jagiełowicz, Dyrektor MOSiR w Zielonej Górze Robert Jagiełowicz, Przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych Maria Miłuch. Olimpijski rok 2016 był bardzo pomyślny dla zielonogórskiego „Startu”. Nasi sportowcy uzyskiwali znaczące sukcesy. Największym osiągnięciem w historii klubu było uczestnictwo aż 6-ciu zawodników w Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016, w 4-ch dyscyplinach sportu, co jest dużym sukcesem organizacyjnym naszego stowarzyszenia.

Do najbardziej znamienitych sukcesów należą trzy medale Igrzysk zdobyte przez naszych reprezentantów: brązowy medal Kamili Kubas w parakajakarstwie, brązowy medal Piotra Grudnia w tenisie stołowym oraz brązowy medal drużynowo w tenisie stołowym zdobyty przez Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego. Warto wspomnieć o miejscach „tuż za podium” w Rio: 4 miejsce Marka Trykacza (podnoszenie ciężarów) oraz 4 miejsce Szymona Sowińskiego (strzelectwo sportowe), na 9 miejscu uplasował się Mateusz Surwiło (parakajakarstwo). Za te i wiele innych ważnych i cennych sukcesów osiąganych w 2016 roku na imprezach międzynarodowych oraz za medale Mistrzostw Polski wręczone zostały wyróżnienia w postaci pamiątkowych pucharów, statuetek i dyplomów. Z rąk znamienitych gości odebrało je trzydziestu trzech sportowców oraz 12 trenerów.

Podziękowania skierowane były również do fizjoterapeuty, psychologa, dietetyka oraz do wolontariuszy. Tytułem Trenera Roku 2016 uhonorowano Lucjana Błaszczyka – trenera naszych znakomitych brązowych medalistów z Rio de Janeiro w tenisie stołowym. Podczas wręczania wyróżnień na telebimie prezentowano zdjęcia wyróżnianych zawodników i trenerów. Na zakończenie podniosłej i wzruszającej ceremonii było wiele gratulacji, podziękowania, życzenia, kwiaty oraz wieńczące spotkanie wspólne zdjęcie uczestników uroczystości.

Sukcesy sportowe zawodników niepełnosprawnych były możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zarządu Województwa Lubuskiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz sponsorów: Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.,”AQUA-Grupa SBS” Zielona Góra, Nadleśnictwo Bytnica, LUG-Light Factory Zielona Góra, Ziel-Bruk Edward Makarewicz Zielona Góra, Anneberg Transport Zielona Góra, „Catering Drzonków”. Swoją życzliwość dla sportowców okazali również Dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie oraz Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Naszym niepełnosprawnym sportowcom gratulujemy. Życzymy Im dalszych, wspaniałych osiągnięć i satysfakcji z uprawiania sportu, który stanowi dla Nich szczególną wartość w życiu.

NAJWIĘKSZE SUKCESY SPORTOWE ZAWODNIKÓW ZSR START ZIELONA GÓRA w 2016 roku

TENIS STOŁOWY

Piotr Grudzień – 2 brązowe medale (indywidualnie i zespołowo) Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

– brązowy medal Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny w Pekinie

– udział w turnieju międzynarodowym w Lasko Słowenia,

– srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Marcin Skrzynecki – brązowy medal zespołowo-Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

– brązowy medal Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny w Pekinie

– udział w turnieju międzynarodowym w Lasko Słowenia,

– srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Trener : Lucjan Błaszczyk

Tomasz Jakimczuk – udział w turnieju międzynarodowym w Lasko Słowenia,

– brązowy medal – Międzynarodowy Turniej w Tarnobrzegu

– srebrny medal – Drużynowych Mistrzostw Polski

Dorota Mituta – złoty medal zespołowo – Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny – Cluj Napoca – Romunia.

– srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Jan Chełmicki – srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Trener : Jacek Kaczmarek

PARAKAJAKARSTWO

Kamila Kubas – brązowy medal – kajak 200m – Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

– IV miejsce kajak 200m – Mistrzostwa Świata w Duisburgu – Niemcy

– brązowy medal kajak 200m – Mistrzostwa Europy w Moskwie – Rosja

Trener : Jan Durczak

Mateusz Surwiło – IV miejsce finał B kajak 200m – Mistrzostwa Świata w Duisburgu – Niemcy

– VI miejsce kajak 200m – Mistrzostwa Europy w Moskwie – Rosja

– złoty medal – kajak 200m – Mistrzostwa Polski w Poznaniu

Trener : Paweł Łukaszewicz

Mirosław Rosiński – VI miejsce kanadyjka 200m – Mistrzostwa Świata w Duisburgu – Niemcy

– VI miejsce kanadyjka 200m – Mistrzostwa Europy w Moskwie – Rosja

Trener : Tomasz Głażewski

STRZELECTWO SPORTOWE

Szymon Sowiński – IV miejsce w pistolecie P1 – Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

– 2 brązowe medale – zespołowo pistolet P1 i P4. 2 x IV miejsce – indywidualnie pistolet P1 i P5 – Puchar Świata w Bangkoku – Tajlandia.

– srebrny medal – zespołowo pistolet P5 – Puchar Świata w Szczecinie.

złoty medal – zespołowo pistolet P5, – brązowy medal – zespołowo pistolet P4

– brązowy medal – indywidualnie pistolet P5 Międzynarodowe Mistrzostwa w Hannowerze – Niemcy.

– 3 x złoty medal – indywidualnie pistolet P1, P3, P5, – brązowy medal – indywidualnie pistolet P4 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Kazimierz Bysiek – 2 x złoty medal – indywidualnie karabin R4 i R5 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Ewa Zimnicka – srebrny – indywidualnie karabin R2, – brązowy – indywidualnie karabin R3 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Marlena Przezdzięk – IV miejsce – indywidualnie pistolet P2 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Sebastian Cielecki – IV miejsce – indywidualnie pistolet P1, – V miejsce – indywidualnie pistolet P5 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Jan Ciborski – IV miejsce – indywidualnie karabin R3, VII miejsce – karabin R1, XI miejsce – karabin R6 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Joanna Jakuć – VII miejsce – indywidualnie pistolet P2 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Włodzimierz Jurkowski – VII miejsce – indywidualnie pistolet P5, – IX miejsce – indywidualnie pistolet P1 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski

– złoty medal – zespołowo pistolet P1– Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Trener : Marek Marucha

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Marek Trykacz – IV miejsce w wadze 72 kg na Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro

– V miejsce – w wadze do 65kg – Puchar Świata w Kuala Lumpur – Malezja

– złoty medal – waga 72kg – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

– III miejsce – w wadze do 65kg, VI miejsce kat.OPEN – Zawody Międzynarodowe „Srebrna Sztanga” we Wrocławiu

Karolina Konopko – złoty medal – w wadze 45kg – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

– III miejsce – w wadze do 45kg – Zawody Międzynarodowe „Srebrna Sztanga” we Wrocławiu

Rafał Beyger – IV miejsce – w wadze 80kg – Mistrzostwa Polski – Bydgoszcz

Trener: Mateusz Hozakowski, Remigiusz Wołejko

LEKKA ATLETYKA

Michał Krajda
Michał Majewski – przewodnik

– srebrny medal – bieg na 200m, – brązowy medal – bieg na 100m – Mistrzostwa Polski

– Słupsk

Natalia Pawlak – 2x brązowy medal – skok w dal, pchnięcie kulą – Mistrzostwa Polski – Słupsk

Joanna Ząbek – IV miejsce -rzut oszczepem, V miejsce – pchnięcie kulą, VI miejsce – rzut dyskiem

– Mistrzostwa Polski – Słupsk

Marcin Janus – VI miejsce -rzut oszczepem, X miejsce – pchnięcie kulą, IX miejsce – rzut dyskiem

– Mistrzostwa Polski – Słupsk

Trener : Jerzy Walczak

PŁYWANIE

Nicola Wolniak – 2 x srebrny medal – 100m st.dow., 50m st.dow., brązowy medal – 100m st.grzbiet.

– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

– złoty medal – 50m st.dow., 100m st.grzbiet. – Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach

Oliwia Mróz – srebrny medal – 50m st.mot., brązowy medal – 100m st.grzbiet. – Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

– srebrny medal – 50m st.dow., 100m st.dow., 50m st.motyl. – Mistrzostwa Polski Juniorów – Tychy

Dawid Bieliński – srebrny medal – 50m st.dow., 100m st.dow. – Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach

Piotr Pełechaty – srebrny medal – 50m st.dow., 100m st.dow. – Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach

– brązowy medal – 50m st.grzbiet.– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Kamil Orwat – srebrny medal – 200m st.dow.– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Bartłomiej Portała – srebrny medal – 100m st.grzbiet., brązowy medal – 100m st.grzbiet. – Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Andrzej Kąkol – brązowy medal – 50m st.klas.– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Trener : Franciszek Zienkiewicz

BOCCIA – uczestnicy Finału Mistrzostw Polski w Bocci w Zielonej Górze, po uzyskaniu kwalifikacjiw turniejach eliminacyjnych

Klaudia Najbor
Paweł Tyl – asystent

– IV miejsce – BC3

Tomasz Niparko
Jolanta Niparko – asystent

– VII miejsce – BC3

Anna Gruchot – XI miejsce – BC2

W turniejach klasyfikacyjnych do Mistrzostw Polski brali również udział zawodnicy: Małgorzata Jakubowska BC3 z asystentem Anną Jakubowską, Bartłomiej Portała BC2

Trener : Łukasz Tarnawski

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA

Bartosz Żok, Michał Wypych, Bartłomiej Synowiec, Tomasz Olkowicz

– srebrny medal – zespół ZSR START Zielona Góra – Mistrzostwa Polski w Piastowie

Jacek Moliński, Łukasz Zieliński, Piotr Matuszkiewicz

– II miejsce – zespół ZSR START Zielona Góra – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych – Zielona Góra Tomasz Kuryś, Tomasz Adamowski

– III miejsce – zespół ZSR START Zielona Góra – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych – Zielona Góra Mirosław Kocięcki, Tomasz Olkowicz

– I miejsce grupa OPEN – zespół ZSR START Zielona Góra – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych – Zielona Góra

Trener: Janusz Krulikowski

TRENER ROKU 2016

LUCJAN BŁASZCZYK – trener zawodników Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego- medalistów Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016.

Prezes Zrzeszenia Sportowo – Rehabilitacyjnego
START Zielona Góra
Danuta Tarnawska


no images were found


Related Posts:





Related Posts:



Wydawnictwa

Wyróżnienia