Podsumowanie GMP Tandemów 2013

12 września 2013
Autor:

pikt-kolarstwoSobota, 7 września, godzina 11:00. Jesteśmy w Borowicach koło Jeleniej Góry. 11 tandemów stoi na starcie Górskich Mistrzostw Polski, jest wśród nas 7 tandemów męskich oraz 4 damskie. Start wyścigu znajduje się na wysokości około 630m n.p.m. Kilka minut po godzinie 11, sędzia główny dostaje wiadomość, że trasa wyścigu jest już całkowicie zabezpieczona i możemy ruszać.

Więc ruszamy. Już na samym początku jest ciekawie. Dwa króciutkie ale dość porządne podjazdy sprawiają, że po przejechaniu 1km jesteśmy już na wysokości prawie 700 m n.p.m. I teraz wszyscy szykujemy się do 6-kilometrowego zjazdu na dół, do Podgórzyna. Zjazd jest szybki ale równie niebezpieczny, ze względu na zakręty i niedoskonałą nawierzchnię. „Na dole” mijamy po prawej stronie Zbiornik Sosnówka i skręcamy w prawo do miejscowości Sosnówka. Jesteśmy teraz na wysokości niecałe 400m n.p.m. i zaczyna się podjazd. Do mety zostało 5km, na tym dystansie do pokonania mamy ok. 250m przewyższenia. Do samej linii start/meta – cały czas pod górkę. I taka przyjemna runda do przejechania dla Pań – 2 razy (29km), dla Panów – 4 razy (58km).

Trasa dość ciężka i trudna, prawie każdy tandem wjechał na linię mety samotnie. Wśród Pań na mecie pierwsza pojawiła się Iwona Podkościelna z Aleksandrą Wnuczek (KKT Hetman Lublin). Ten tandem pokonał podany dystans w niecałą godzinę (54min 29sek) ze średnią prędkością wynoszącą 31,9 km/h. Miejsce drugie i trzecie zajęły zawodniczki z klubu Warmia i Mazury Olsztyn.

Dwie rundy później na mecie pojawili się kolejni Mistrzowie Polski, tym razem w kategorii mężczyzn. Był to tandem również z klubu KKT Hetman Lublin, Marcin Polak i Michał Ładosz. Czas jaki potrzebowali na przejechanie dystansu 58km to 1:40:07. Ich przewaga nad kolejnym tandemem wynosiła ponad 5min. Na drugim miejscu przyjechał Przemysław Wegner i Piotr Czopek (RAZEM Poznań), a kolejne 3 minuty później Piotr Urbanowicz i Michał Wyżlic (WiM Olsztyn).

O godzinie 15 odbyła się dekoracja zwycięzców, wręczenie koszulek Mistrzów Polski, medali, dyplomów i nagród. Warto przypomnieć, że zwycięskie tandemy w obu kategoriach są obecnymi Mistrzami Świata w kolarstwie tandemowym. Na trasie Borowice – Podgórzyn – Sosnówka w dniach 7-8 września 2013r. ścigały się też wszystkie grupy mastersów.

Wyniki:

Autor: Natalia Kożuch

Natalia Kożuch

Absolwentka Politechniki Poznańskiej
Pilot tandemu w klubie „Razem Poznań”.


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia