Podróże bez Granic IV Spotkanie Podróżnicze 15.10.2015

9 października 2015
Autor:

pikt-wydarzenia„Serdecznie zapraszamy na IV i ostatnie już inspirujące spotkanie podróżnicze dedykowane seniorom oraz osobom z niepełnosprawnością realizowane w ramach projektu „Dostojne srebro, żywe złoto – aktywni razem!”, którego tematem będzie czwarty z żywiołów czyli ZIEMIA!

Spotkanie odbędzie się 15 października, tradycyjnie w czwartek, o godzinie 17.00 – 20.00 w siedzibie biblioteki wojewódzkiej w CH Manhattan – Gdańsk Wrzeszcz (II piętro).

Podczas spotkania wystąpią i o swoich przygodach z lataniem opowiedzą:
Jacek Paciorkowski – „Odkąd pamiętam zawsze pedałowałem czyli historia, plany i marzenia niepełnosprawnego rowerzysty, który na tandemie wraz ze swoim Ojcem przejechał przeszło 20 tysięcy kilometrów poznając Polskę.
Wojciech Dąbrowski – podróżnik z wieloletnim doświadczeniem. Zwolennik niskobudżetowych podrózy z plecakiem. Odwiedził ponad 230 krajów i terytorów na siedmiu kontynentach, w tym wszystkie uznane państwa świata. odbył dwanaście podróży dookoła świata – każda inną trasą. Autor artykułów prasowych na temat swoich podróży. Harcerz, dziennikarz, autor książki.

Podsumujemy także zrealizowany projekt, obejrzymy zdjęcia ze spotkań i wyjazdów.
Dojazd na spotkanie (przystanki i stacja dostępne dla osób poruszających się na wózkach):
– autobusem: przystanki Jaśkowa Dolina, Dmowskiego lub Grunwaldzka (w zależności od wybranej linii autobusowej)
– tramwajem: przystanek Jaśkowa Dolina
– kolejką SKM: stacja Gdańsk Wrzeszcz
Powyższe działanie realizowane jest przez Fundację Podróże bez Granic w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Projekt finansowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020 (ASOS) – Edycja 2015.

Dziękujemy i pozdrawiamy,
Zespół Fundacji Podróże bez Granic.

spotkania-podroznicze-4d

Autor: Tomasz MazurPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia