Poczuj adrenalinę na torze z Avalon EXTREME

19 sierpnia 2019
Autor:

pikt-infoNie każda osoba z niepełnosprawnością, która lubi motosport, może ścigać się po torach racingowych. Każdy może natomiast spróbować wyścigów na gokartach i sprawdzić się w dyscyplinie, od której zaczynał sam Louis Hamilton. 21 sierpnia w Tarnowie odbędzie się kolejne w tym roku szkolenie z cyklu zajęć kartingowych dla osób z niepełnosprawnościami, organizowane przez Avalon EXTREME, które poprowadzi Bartosz Ostałowski.

Podczas treningu kartingowego, zawodnicy uczą się od podstaw opanowania pojazdu albo doskonalą umiejętności nabyte na wcześniejszych kursach. Każdy uczestnik startuje w trzech turach, podczas których ma okazję wykonać kilka okrążeń toru, a tym samym poczuć adrenalinę, jaką daje nabieranie prędkości, wchodzenie w zakręty i balansowanie ciałem w gokarcie. Obecny na szkoleniu instruktor pomaga w zapoznaniu się ze sprzętem i nadzoruje jego bezpieczny przebieg.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 21 sierpnia o godz. 13:00 i potrwa około 2 godzin. Zajęcia przeznaczone są dla osób z silną górną połową ciała, ponieważ pojazdy nie mają wspomagania kierownicy i wymagają mocnego chwytu. Kurs poprowadzą Bartosz Ostałowski, jedyny profesjonalny drifter na świecie, który prowadzi stopą oraz Rafał Kiwior, instruktor i prezes klubu kartingowego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race, przy ul. Kochanowskiego 30
w Tarnowie, na którym odbywa się trening.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy extreme@avalonextreme.pl. Powinna się w nim znaleźć informacja o rodzaju niepełnosprawności i potwierdzenie możliwości dojazdu. To ostatnia
w tym roku szansa na podszlifowanie swoich umiejętności przed kończącymi sezon zawodami, które odbędą się pod koniec września.

Inicjatorem kursu kartingowego jest Bartosz Ostałowski, ambasador Avalon EXTREME. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości, spełnił swoje marzenia o motosporcie i dzisiaj rywalizuje ze sprawnymi kierowcami w Driftingowych Mistrzostwach Polski, Driftingowych Mistrzostwach Europy oraz ligach europejskich. Udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Ostałowski wziął ostatnio także udział
w kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” promującej trzeźwość za kierownicą oraz zdrowy styl życia.

Gokarty to świetny sposób na rozpoczęcie przygody ze sportami motorowymi. W takim małym pojeździe można poczuć adrenalinę oraz niesamowite emocje niczym na prawdziwych wyścigach. Na zajęciach organizowanych przez Avalon Extreme, osoby z niepełnosprawnością mogą się przekonać, że sporty, także te ekstremalne, są jak najbardziej dla nich – mówi Bartosz Ostałowski, ambasador Avalon EXTREME.

Szkolenia gokartowe to kolejna odsłona aktywności Avalon EXTREME. Dzięki sportowym działaniom realizowanym w ramach projektu, osoby z niepełnosprawnościami mogą spróbować sił w różnych sportach ekstremalnych. Pod okiem ambasadorów i wyspecjalizowanych instruktorów, mogą one trenować rugby, sitwake czy brać udział w biegach ekstremalnych i zawodach crossfitowych. Ambasadorzy projektu Avalon EXTREME to wyjątkowi sportowcy, których pasja, siła i osiągnięcia inspirują i zachęcają inne osoby z niepełnosprawnościami do aktywności, uprawiania sportów oraz cieszenia się pełnią życia.

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia