PLEBISCYT 2014-Start Szczecin

2 grudnia 2014
Autor:

pikt-infoNajlepsi sportowcy i trenerzy Startu Szczecin w PLEBISCYCIE 2014r.
Zagłosować mogli sportowcy, trenerzy, pracownicy i współpracownicy Startu Szczecin. Oficjalny i uroczysty finał Plebiscytu odbył się po raz pierwszy od kilkunastu lat. Oczywiście w czołowce znalazła się krajowa, wręcz światowa czołówka.

Pierwszą 10 sportowców, 3 trenerów i nagrody specjalne rozdano w hotelu Radisson. Finał poprowadził Krzysztof Brylowski, dziennikarz TVP Szczecin i Ligowiec.net. Nagrody wręczali Celina Bukała-Drop, Jacek Ciochoń i Krzysztof Krupecki – wiceprezesi Startu Szczecin oraz Andrzej Kowalczyk – dyrektor zachodniopomorskiego oddziału PFRON.

Wśród sportowców zwyciężył kolarz Rafał Wilk, który mieszka w Rzeszowie, czasami w Bieszczadach.
” Jestem z drugiego końca Polski, ale startuję w Starcie i reprezentuję ten klub, to jest mój klub i dobrze mi z tym. Kocham Bieszczady, tam ma blisko, do Szczecina mam bardzo daleko, ale z tego powodu nie ma żadnego problem, jestem szczęśliwy. Jeśli chodzi o medale i zwycięstwa w przyszłym roku to mam jeden plan, chcę ich jeszcze więcej i przede wszystkim chcę wywalczyć awans do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro”

Na drugim miejscu jest kolejny kolarz – Arkadiusz Skrzypiński.
„Wszystkie medale, nagrody, które zdobywamy, to jest nasz wysiłek, trenerów, klubu i bardzo cieszę się z tego plebiscytu. Ta nagoroda, to jedna z tych rzeczy, których nigdy nie oddam, nie dam w prezencie, zostanie w domu”.

Trzecie miejsce wywalczył pływak Patryk Karliński, który w 2014 zdobył brąz podczas Mistrzostw Europy i zdobył 6 złotych medali Mistrzostw Polski, pobił 6 rekordów Polski.
” Ten rok był dużym zaskoczeniem i wspaniałe wyniki. To był szalony rok. W przyszłym mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej i koniecznie muszą w dobrym stylu zdać mature. Ostatnio próbny egzamin z fizyki napisałem nieźle.

Wsród trenerów wygrał Tomasz Bartosik (kolarstwo). Trener kadry narodowej.
” Jestem szczęśliwy, pierwszego miejsca nie spodziewałem się. Trzeba powtórzyć te sukcesy, może jeszcze coś dołożyć. Liczę na sztafetę drużynową. Wiadomo że nasz głowny cel to awans do Rio. Nie możemy być gorsi. Rywale czyli Świat zawsze nas uważa za faworytów, nie chcemy tego zmieniać”

Drugie miejsce zajął Grzegorzem Musztafagą (pływanie).
” Jestem zachwycony pływakami i wyróżnieniem dla mnie. To jest ważne do oceniania kierunku naszej pracy i wartości tego co robimy. Uwielbiam to, jak inni zauważają, że ciężko pracujemy. Obiecuję zwalniać nie będziemy. Sukcesy i treningi zostają.

Na trzeciej pozycji Tomaszem Kaźmierczakiem (wioślarstwo).Trener kadry narodowej.
” Jestem w gronie laureatów. Jestem doceniony, jest pięknie, to fajnie. Przeżywamy taki plebiscyt na maksa i to ważne. Każdy myśli, każdy gra w szachy, każdy zastanawia się na którym miejscu będzie. To wielkie szczęście”

Nagrody specjalne otrzymały Renate Chilewska (lekkoatletyka), która zakończyła wspaniałą karierę sportową i ropoczęła karierę trenerską.
” Jeśli chodzi o mnie, to ja jako trenerka dopiero rozpoczynam. Dopiero przyszły rok pokaże co potrafię, czego jestem warta. Moje sportowe, 20 letnie doświadczenie jest super i myślę, że moja trenerska wizja, którą sobie wymiśliłam da wspaniały efekt”

Nagrodę specjalną otrzymała też Wiktoria Gargula (lekkoatletyka), która ma 12 lat i treningi u Ireny Pienio rozpoczęła w tym roku. Już ma sukcesy z Mistrzostw Polski juniorów.
” Córka pani trenerki spotkała mnie w sklepie i poprosiła, żebym przyszła trenować, żebym ćwiczyła bieganie i zaczęłam. Ja uwielbiam sport, lubię też piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Bieganie oczywiście będę trenować dalej”

W trakcie rozdania nagród znakomite zespoły taneczne były na scenie. Sportowcy, trenerzy i wszyscy goście zachwycenie byli przede wszystkim pokazem rock’n’rolla. Tańce wszystkich trwały bardzo długo.

10 najlepszych sportowców:
1.Rafał Wilk – kolarstwo
2.Arkadiusz Skrzypiński – kolarstwo
3. Patryk Karliński – pływanie
4. Paulina Woźniak – pływanie
5. Jolanta Pawłak – wioślarstwo
6. Michał Gadowski – wioślawrstwo
7. Piotr Mejsner – pływanie
8. Zbigniew Wandachowicz – kolarstwo
9. Daniel Gawroński – lekkoatletyka
10. Waldemar Andruszkiewicz – strzelectwo

3 najlepszych trenerów:
1. Tomasz Bartosik – kolarstwo
2. Grzegorz musztafaga – pływanie
3. Tomasz Kaźmierczak – wioślarstwo

Nagrody specjalne:
1. Renata Chilewska – lekkoatletyka
2. Wiktoria Gargula – lekkoatletyka

 


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia