Pierwszy dzień wiosny w DSOSW – o wagarach nie było mowy!

25 marca 2012
Autor:

pikt-plywanieZ okazji pierwszego dnia wiosny „Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących” przygotował dla swoich uczniów zawody pływackie w konkurencjach 25 oraz 50 metrów. Jest to już druga edycja tej imprezy, w której wzięło udział ponad pięćdziesięcioro uczniów z klas podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9 startem najmłodszych. Podczas rozgrywanych konkurencji, można było usłyszeć wrzawę licznej publiczności złożonej z kolegów i koleżanek startujących zawodników.

Pomiędzy konkurencjami poszczególnych grup, dzięki pomocy ratowników „team4file – poznajwode.pl„, organizator przygotował pokaz ratownictwa wodnego, w którym prezentowane były techniki m.in. tak zwanego holowania metodą na most (trzymanie osoby ratowanej chwytem za barki, przed sobą), posługiwanie się sprzętem ratowniczym tj. pas ratowniczy „węgorz”, oraz boją SP (boja Samopływająca). Równie ciekawym elementem pokazu, była prezentacja ratowania osoby z podejrzeniem urazu kręgosłupa z wykorzystaniem deski ratowniczej „noszy”.

Po zakończeniu rywalizacji każdej ze szkół, zawodnicy plasujący się na podium zostali udekorowani medalami, które wręczała wicedyrektor ośrodka Pani Teresa Majeran. Ponadto każdy z wyróżnionych uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, oraz drobne upominki.

„Cieszymy się, że niepełnosprawna młodzież, tak chętnie uczestniczy w zawodach sportowych organizowanych przez nasz ośrodek. W DSOSW nr. 13. Poza zajęciami pływania prowadzimy od kilku lat również zajęcia showdown, goalball, narciarstwo, jak również pika nożna dla niewidomych. We wszystkich tych dyscyplinach mamy wielu utalentowanych zawodników osiągających wysokie wyniki w Polsce jak również na arenie międzynarodowej.” – powiedział koordynator wydarzenia Lubomir Prask.

Serdecznie dziękujemy, osobom bez których nie odbyłaby się ta impreza, sędziom Czesławowi Wszędybyłowi oraz Jerzemu Niedźwieckiemu, a także ratownikowi Grzegorzowi Czekirdzie, który bacznie czuwał nad bezpieczeństwem zawodników. Jak również pozostałym niewymienionym osobom w tym uczniom.

Pozostałe zdjęcia wkrótce.


Autor: Mariusz Mazur

Mariusz Mazur


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia