Pierwsze sukcesy młodych sportowców na sosnowieckiej pływalni

21 kwietnia 2012
Autor:

pikt-plywanie19 kwietnia w Sosnowcu odbyły się 1 Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego, których głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz Klub Sportowy Górnik Sosnowiec. Celem imprezy była integracja sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz propagowanie pływania jako jednej z form rehabilitacji.

Zawody odbyły się w nowo wyremontowanej 25 metrowej krytej pływalni w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego 5. Do zmagań przystąpiło około 60 zawodniczek i zawodników pełno i niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami niesprawności. Patronat Sportowy nad imprezą objął niesłyszący pływak z Sosnowca Artur Pióro, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski, Europy i Świata wśród zawodników niesłyszących.

Artur ustanowił ponad 300 rekordów Polski, 35 razy poprawiał rekordy Europy wśród juniorów i 11 razy w kategorii seniorów na różnych dystansach pływackich. Zdobył srebrny medal na dystansie 1500 metrów oraz brązowy medal na 400 metrów na Olimpiadzie dla niesłyszących w Tajpej na Tajwanie w 2009 r. Marzeniem Artura jest udział w Olimpiadzie dla słyszących i zdobycie oczywiście medalu czego serdecznie mu życzymy.

Po uroczystym otwarciu zawodów, w której udział wzięli przedstawiciele miasta Sosnowca między innymi wiceprezydent Sosnowca pani Agnieszka Czechowska-Kopeć, która odpowiada za sprawy edukacji, zdrowia, pomocy społecznej, kultury i sportu w Sosnowcu a także dyrektor MOSiR Rafał Łydek przystąpiono do rywalizacji sportowej na różnych dystansach pływackich.

Także jak przystało na mistrza sam Artur zmierzył się między innymi z zawodnikami pełnosprawnymi z Klubu Sportowego Górnik Sosnowiec na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Oczywiście wygrał Artur, ale niewiele mu ustępował także utalentowany pływak Górnika Sosnowiec Bartosz Nowak przegrywając nieznacznie z Mistrzem.

Zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi medalami, pucharami, nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów i sponsorów, a dekoracji dokonywał miedzy innymi Artur Pióro.

Zawody przebiegały w miłej, sympatycznej, integracyjnej oraz sportowej atmosferze.

Wyniki do pobrania poniżej.


Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia