Pierwsze Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie

17 września 2012
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniu 19 sierpnia 2012 r. na torze regatowym „Malta” w Poznaniu odbyły się I Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. Ta nowa dyscyplina w naszym kraju rozkwita, coraz więcej chętnych osób niepełnosprawnych pragnie ją uprawiać. Motywacją do tego jest decyzja o włączeniu do programu Igrzysk Paraolimpijskich parakajakarstwa, po raz pierwszy na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r.

Zawody rozgrywane są na dystansie 200 m K-1 w czterech grupach startowych w zależności od rodzaju schorzenia narządu ruchu. Organizatorem Mistrzostw Polski na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego był Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu. Startowało 16 zawodników z 6 klubów z kraju, w tym miło nam wspomnieć, że aż 4 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, którzy zdobyli 3 medale (1 złoty, 2 srebrne).

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem imprezy był Mateusz Surwiło, który już plasuje się w czołówce światowej , mając na swoim koncie medale Mistrzostw Świata: srebrny (Poznań-2012) oraz brązowy (Szeged-Węgry 2011). Zawodnik ten trenuje na Malcie, a jego trenerem jest Paweł Łukaszewicz. Pozostali zawodnicy sekcji klubu ZSR „Start” Zielona Góra zamieszkują w Wolsztynie i tam uczestniczą w zajęciach szkoleniowych pod okiem trenera Tomasza Głażewskiego. , Niewątpliwie, zdobycie pierwsze medali Mistrzostw Polski, jest dla nich wielką motywacją do dalszej, bardziej intensywnej pracy treningowej.

Wyniki zawodników ZSR „Start” Zielona Góra:

200m K-1 Klasy łączone LTA, TA, :
I miejsce – MATEUSZ SURWIŁO – 45,558
VI miejsce – SEBASTIAN SZLINKA – 1:42,462

200m K-1 Klasy TA, A
II miejsce – WIESŁAW MATYSIK – 1:38,77

200m K-1 Klasy LTA TA,A
II miejsce – AGNIESZKA KOPEĆ – 1:20,215Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia