ParaSki4Europe w programie ważnych spotkań w Brukseli!

4 lutego 2020
Autor:

pikt-info

Członkowie sztabu organizacyjnego ParaSki4Europe – European Winter Para Sports Event, Poland 2020 wzięli udział w konferencji programów Erasmus+Sport. Jednym z omawianych punktów była organizacja zawodów, które za trzy tygodnie rozpoczną się w Polsce.

 W ostatnich dniach stycznia w siedzibie EU w Brukseli odbyły się dwie konferencje w ramach programów Erasmus +Sport zorganizowane przez European Commission and the Education, Audiovisual and Culture Executive Agency (EACEA). Uczestniczył w nich sztab organizacyjny ParaSki4Europe Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Kluczowym dla organizacji zawodów w Polsce było spotkanie koordynatorów projektów poświęcone procedurom administracyjnym i wytycznym dotyczącym zarządzania projektami oraz kwestiom finansowym. Koordynator zawodów organizowanych w naszym kraju, Romuald Schmidt przyznaje, że przygotowania także pod tym względem wchodzą w finałową fazę.
 
– Zgodnie z umową zawartą z Unią Europejską organizatorzy projektu musieli wziąć udział w konferencji z zarządzającymi projektami Erasmus+Sport. Dlatego do Brukseli pojechałem wraz z Prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukaszem Szeligą oraz Beatą Dobak-Urbańską, general manager projektu. W czasie spotkania od ogólnych spraw dotyczących projektu przeszliśmy na szczegółowy poziom raportowania dotyczący finansów. Mogliśmy się dowiedzieć o rozwiązaniach, których nie ma nawet w obszernych podręcznikach, którymi oczywiście jesteśmy „obłożeni”. Spotkaliśmy się z konkretnymi osobami z dyrekcji Erasmus +Sport. To szereg ważnych spotkań, które ułatwią nam przyszłe rozliczenie. Muszę podkreślić, że nasze przedsięwzięcie wzbudza ogromne zainteresowanie. Nasze wydarzenie otwiera cykl raptem 12 imprez sportowych w Europie i są to sztandarowe przedsięwzięcia programu Erasmus + Sport. Wszystkim nam zależy na sukcesie, bo Polska po raz pierwszy organizuje ten event. Możemy się także spodziewać wizyty przedstawicieli z Brukseli w Dusznikach.
 
W sali konferencyjnej, na pierwszym planie stoją cztery osoby, jedna kobieta i trzech mężczyzn, pozują do zdjęcia.
 
Za niecały miesiąc ParaSki4Europe otworzą wspomniany kalendarz 12 imprez sportowych wspieranych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+Sport „ Not-For-Profit European Sport Events”.
 
ParaSki4Europe odbędą się w dniach 25 lutego – 1 marca w centrach sportów zimowych – Czarnej Górze i Dusznikach Zdroju. Do Polski przyjedzie ponad 300 uczestników, w tym 150 niepełnosprawnych sportowców z blisko 20 krajów Europy. Wezmą oni udział w rywalizacji w czterech konkurencjach sportów zimowych – para-narciarstwie alpejskim, para-snowboardzie, para-narciarstwie biegowym i para-biatlonie.
 
Motto wydarzenia„Jeden sport – jedna Europa – jedno marzenie” – podkreśla główny cel przedsięwzięcia – umożliwienie sportowcom z niepełnosprawnościami w różnym wieku i na różnym poziome sportowym wzięcia aktywnego udziału w dużym, multi-sportowym wydarzeniu.
 
European Winter Para Sports Event, Poland 2020 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+ Sport: niekomercyjne, europejskie imprezy sportowe. 
 
Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły antena TVP Sport, TVP3 Wrocław oraz portal niepełnosprawni.pl.
 
#ParaSki4Europe
#Erasmus+
 
Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom
 
Więcej informacji na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce ParaSki4Europe oraz
 

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia