Otwarcie Igrzysk Paraolimpijskich

29 sierpnia 2012
Autor:

pikt-infoJuż dziś znicz XIV Paraolimpiady zapłonie na Londyńskim Stadionie. Wśród 166 krajów polska 101-osobowa reprezentacja będzie walczyła o medale. Polacy wystąpią w 11 spośród 20 dyscyplin: Kolarstwo, Kosz na wózkach, Lekkoatletyka, Łucznictwo, Pływanie, Podnoszenie ciężarów, Strzelectwo, Szermierka na wózkach, Tenis na wózkach, Tenis stołowy,
Wioślarstwo.

Już jutro będziemy mogli trzymać za naszych zawodników w dyscyplinach kolarstwo, łucznictwo, tenis stołowy, pływanie, kosz na wózkach.

Telewizja Polska niestety nie przewidziała w swojej ramówce relacji na żywo z Paraolimpiady, w odróżnieniu od chociażby Angielskiej gdzie będzie emitowana cały dzień na 4 kanałach.

W TVP1 w dni powszednie o godz. 16: 50 emitowany będzie 10-minutowy program „Letnie Igrzyska Paraolimpijskie – Londyn 2012” . Ponadto godzinie 19.55 można będzie zobaczyć 5 minutową relację.

Jak dowiedziałem się od jednego z zawodników, Anglicy też nie są idealni. Źle zainstalowane ogrzewanie centralne podczas budowy budynku, w którym mieszka Polska Reprezentacja, utrzymuje w pokojach temperaturę ok 28 stopni Celcjusza. Nawet po otworzeniu okien i balkonu ciężko jest się nie spocić. Anglicy tłumaczą się, że nie da się tego w żaden sposób wyłączyć. Na Olimpiadzie w Pekinie na dworze było koło 30 stopni w hotelu koło 20, w Anglii jest odwrotnie. Miejmy nadzieję, że ta usterka nie wpłynie na jakość startów naszych zawodników.

Autorem zdjęć jest Wojciech Kosowski.


Autor: Filip Rodzik


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia