Ostrava Cup 2012

30 września 2012
Autor:

pikt-strzelectwoW dniach 21-23 września 2012 r. w Ostrawie odbyły się zawody strzelectwa pneumatycznego osób niewidomych i słabowidzących pn. Ostrava Cup 2012. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Czech, Polski i Finlandii. Rywalizowano w konkurencji KPn 60 w pozycji stojąc – kobiety i mężczyźni oddali 60 strzałów w czasie 1 godz. 45min.

Ośmiu najlepszych zawodników weszło do ścisłego finału. W trakcie zawodów Aleksandra Janczek (KSNiS Karolinka Chorzów) ustanowiła nieoficjalny rekord świata osób z dysfunkcją wzroku wynikiem 595 pkt!!! W finale zaciętą walkę o srebrny medal stoczył zawodnik z Polski – Adam Kielar ( Klub Podkarpacie) oraz Fin Timo Nyström . Po pasjonującym pojedynku wygrał zawodnik z Finlandii o 0,1 pkt. Należy nadmienić, że zarówno Ola Janczek i Adam Kielar należą do polskiej reprezentacji.

Cały turniej przebiegał w miłej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Wierzymy, że w przyszłym roku również spotkamy się wszyscy w Ostrawie.

Najbliższe zawody w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych i słabowidzących rozegrane zostaną w Chorzowie w dniach 18-21 październik. Aktualnie swoją obecność potwierdzili zawodnicy z Czech, Austrii i całej czołówki polskiego strzelectwa osób z dysfunkcją wzroku.

Wyniki:


Autor: Adrian Hibner


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia