Ostatnie przetarcie przed Mistrzostwami Polski

18 czerwca 2012
Autor:

pikt-kolarstwo9 – 10 czerwca w gminie Chrzypsko Wielkie podczas trzeciej serii Pucharu Polski, odbył się wyścig z udziałem 14 załóg kolarzy tandemowych.

W sobotę na 17 kilometrowej trasie Chrzypsko Wielkie > Wróblewo > Chrzypsko Wielkie odbyła się indywidualna jazda na czas.

Miejsca na podium zajęli kolejno:
1 m-sc – Polak Marcin (zawodnik) / Ładosz Michał (pilot) – KKT Hetman Lublin – 00:21:04,17
2 m-sc – Juszczyk Adrian (zawodnik) / Kurowski Ernet (pilot) – KSNIS Syrenka Warszawa – +00:01:07,99
3 m-sc – Łożyński Piotr (zawodnik) / Czopek Piotr (pilot) – OKS Warmia i Mazury Olsztyn – +00:01:09,52
Tandem żeńskie zajął piąte miejsce w skłądzie Podkościelna Iwona (zawodniczka) / Wnuczek Aleksandra (pilot) – KKT Hetman Lublin kończąc rywalizację ze stratą +00:03:28,70

W niedzielę 10 czerwca podczas wyścigu ze startu wspólnego na 27 km pętli Łężeczki > Białkosz > Gnuszyn > Nojewo > Orle Wlk. > Strzyżmin > Śródka > Chrzypsko Wlk. > Łężeczki (w sumie kolarze mieli do pokonania 108 km). Tandem plasujący się na pierwszej pozycji wygrał z ponad minutową przewagą. O drugie i trzecie miejsce rozegrała się ostra rywalizacja pomiędzy zawodnikami z tego samego klubu w której z nieznaczną przewagą wygrała załoga Groszkowski Henryk (zawodnik) / Wojciechowski Dariusz (pilot).

Wyniki przedstawiały się następująco:
1 m-sc – Polak Marcin (zawodnik) / Ładosz Michał (pilot) – KKT Hetman Lublin – 02:40:20
2 m-sc – Groszkowski Henryk (zawodnik) / Wojciechowski Dariusz (pilot) – KSNIS Syrenka Warszawa
3 m-sc – Juszczyk Adrian (zawodnik) / Kurowski Ernest – KSNIS Syrenka Warszawa
Na miejscu szóstym uplasował się żeński tandem Podkościelna Iwona (zawodniczka) / Wnuczek Aleksandra (pilot) z klubu KKT Hetman Lublin.

Po zakończeniu wyścigu zwycięzcy otrzymali statuetki oraz drobne nagrody.

Organizatorem wyścigu był Związek Kultury Fizycznej Olimp wspólnie z Kolarskim Klubem Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Był to ostatni wyścig na terenie Polski przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski które odbędą się już niebawem 20 – 22 czerwca w pobliżu Kielc. Trzymamy kciuki.