Ostatni raz medale w Bad Orb

3 czerwca 2012
Autor:

pikt-strzelectwoW dniach 23-27 maja 2012r. w miejscowości Bad Orb leżącej w Niemczech koło Frankfurtu nad Menem odbył się Puchar Świata Hessian Trophy 2012. Organizatorzy poinformowali wszystkich uczestników, iż ze względu na brak porozumienia z IPC będzie to ostatni Puchar Świata jaki zostanie przez nich zorganizowany. Na tym historycznym Pucharze Wojtek Kosowski znów pokazał wielką formę.

Mimo dużej konkurencji i coraz większej formy zawodników z innych krajów z wynikiem 536pkt. zajął on 3 msc konkurencji P4 oraz z wynikiem 567pkt. 4 msc w konkurencji P1. Wysoko strzelili również pozostali zawodnicy polskiej kadry Filip Rodzik z wynikiem 530pkt. zajął 4 msc w konkurencji P4 oraz Sławomir Okoniewski z wynikiem 564pkt. uzyskał 6 msc w konkurencji P1. Drużynowo Polscy pistoleciarze zdobyliby złoto w konkurencji P4 oraz srebro w konkurencji P1, niestety na tych zawodach nie była liczona rywalizacja drużynowa.

To był również ostatni Puchar Świata, który miał zdecydować o tym kto pojedzie na Olimpiadę. – We wszystkich pucharach Wojtek Kosowski był bezkonkurencyjny i cały czas utrzymywał wysoką formę. Z naszej trójki to właśnie on zasłużył na to, aby dostąpić zaszczytu reprezentowania kraju na Olimpiadzie. Będziemy trzymać kciuki za niego – komentuje Filip Rodzik.

Pełne wyniki do pobrania poniżej.

Autorem zdjęć jest Filip Rodzik.


Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia