Oliwia lubi piątki, ale Patryk uwielbia siódemki

30 czerwca 2014
Autor:

pikt-plywanie„On się pływacko rozwija szybciej niż można to przewidzieć, co dwa tygodnie jest znowu lepszy, nie ma aktualnie w Polsce na niego haka” – to opinia Wojciecha Seidla, trenera kadry. Opinia o panu Patryku.

Jedno jest pewne to znakomity pływak i niezły matematyczno – filozoficzny miłośnik literatury. Oto niebanalna wypowiedź: „jeśli ktoś potrzebuje 3 x 7, proszę bardzo, siedem startów, siedem rekordów życiowych i siedem medali. Może jeszcze 3 x 5, pięć rekordów Polski, pięć złotych medali i pięć całusów po każdym wyścigu”.

W Szczecinie autor słów PATRYK KARLIŃSKI (Start Szczecin, S1-10) podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych był wspólnie z Oliwią Jabłońską bohaterem zawodów. Patryk wywalczył 7 medali: 5 złotych (100, 200, 400 m. stylem dowolnym, 50 i 100 m. stylem motylkowym) oraz 2 srebrne. Jeśli chodzi o czas, to na światowym poziomie jest wynik na 400 m. dowolnym. 4.16:71 jest aktualnie czwartym wynikiem na świecie. Z takim czasem można na Paraolimpiadzie powalczyć o podium. ” Nie będę przesadzał, ale jestem już koło międzynarodowego pudła, dosłownie o podium się ocieram. Uwielbiam to pływanie, te codzienne treningi, wstawanie o 5 rano i słuchanie hip hopu – czekam na Rio” – tak krótko skomentował trzy szczecińskie „super” dni Patryk Karliński. Trener Grzegorz Musztafaga o zawodniku mówi krótko:”jest przynajmniej na razie bardzo nieśmiały, to latający w wodzie facet, jeżeli będzie pracował tak dalej, to w Rio będzie medal, zawsze takie sukcesy czułem i przewidywałem, czarodziejem nie jestem, czuję dalej”.

W Szczecinie wspominać się też będzie wyniki Oliwii Jabłońskiej (S1-10). Wrocławianka wygrała 50, 100 i 400 m. stylem dowolnym oraz 100 m. stylem motylkowym i 200 m. stylem zmiennym. Dzięki pani Jabłońskiej Start Wrocław zajął za Kazachstanem drugie miejsce drużynowo. Trzeci był Start Szczecin. Pływało 170 pływaków z 8 krajów (Niemcy, Kazachstan, Estonia, Litwa, Uzbekistan, Izrael, Meksyk i Polska).

Już w sierpniu w Holandii odbędą się Mistrzostwa Europy. O młodych zawodnikach z wiarą w przyszłość mówi trener kadry Wojciech Seidel:” Oliwia Jabłońska, Patryk Karliński, Patryk Biskup to jeszcze juniorzy. Na świecie, z roku na rok pływacy są coraz lepsi, dlatego my też takich potrzebujemy. Ja w nich w nich i w Joannę Mendak bardzo wierzę. Ponad 800 punktów to już znakomity wynik. Oni takie mogą mieć i będą mieli”. Joanna Mendak (Start Białystok, S 11-13) zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal, Patryk Biskup (Start Kalisz, S 1-10) wywalczył 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Nieźle w Szczecinie zaprezentowała się Paulina Woźniak. Zawodniczka Startu Szczecin zdobyła złoto na 50 m. stylem klasycznym oraz srebrne medale na 50 m. i 100 m. klasycznym, 50 m. stylem motylkowym i 200 m. stylem zmiennym. Paulina wygrała ogólnopolską klasyfikację S9, druga w S5 była Natalia Grześ. Wśród panów w S7 złoto zdobył Piotr Mejsner, w S10 oczywiście Patryk Karliński.

Medale podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób niepełnosprawnych wręczali m.in. Longin Komołowski – prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i Jacek Ciochoń – wiceprezes Startu PZSN.Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia