Ogromny sukces Polki; Anna Harkowska wicemistrzynią świata w jeździe indywidualnej na czas!

3 września 2013
Autor:

pikt-kolarstwoTrzykrotna srebrna medalistka z igrzysk paraolimpijskich w Londynie, Anna Harkowska, zajęła drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Świata w parakolarstwie (kategoria C5).

W kanadyjskim Baie-Comeau złoty medal zdobyła Greta Neimanas (USA), do której Anna Harkowska straciła 52 sekundy. Brąz przypadł drugiej z reprezentantek USA, Samancie Heinrich.

Jeszcze kilkanaście dni temu występ zawodniczki GIANT OKS Warmia stał pod bardzo dużym znakiem zapytanie ze względu na poważną kontuzję ramienia, której doznała podczas jednego z treningów.

Anna Harkowska od najmłodszych lat trenowała sporty wytrzymałościowe, w tym biegi, duathlon oraz triathlon, gdzie zdobywała wiele medali Mistrzostw Polski. W 2002 roku uległa poważnemu wypadkowi, który niemal zakończył jej karierę, jednak dzięki niezwykłej sile ducha udało jej się powrócić do uprawiania wyczynowego sportu. Od 11 lat z dużymi sukcesami ściga się w kolarskich zawodach elity oraz osób niepełnosprawnych. Jej największym, jak dotąd, sukcesem było zdobycie trzech srebrnych medali podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Wyniki Mistrzostw Świata w Baie-Comeau (Kanada):
1. Greita Neimas (USA) – 26:08
2. Anna Harkowska (Polska) – 27:00
3. Samanta Heinrich (USA) – 27:20
4. Nicole Clermont (Kanada) – 27:24
5. Fiona Southorn (Słowenia) – 27:43

Anna Harkowska to czołowa polska kolarka, trzykrotna srebrna medalistka paraolimpijska z Londynu w 2012 roku oraz medalistka Mistrzostw Polski w rywalizacji z zawodniczkami pełnosprawnymi.

GIANT to światowa marka rowerowa, lider innowacji, związany ze sportem od 1972 roku; w Polsce obecna od 22 lat.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia