Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci

2 października 2014
Autor:

pikt-boccia

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Niepełnosprawnych w BOCCI, które odbyły się w dniach 26 – 28 września 2014r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W zawodach uczestniczyło około 50 zawodników niepełnosprawnych, reprezentujących 6 organizacji: Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Głogowa, Fundację „Podaj Dalej” z Konina, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Poznania, Klub Sportowy Inwalidów „Start” ze Szczecina, Klub Sportowy „Konar” z Warszawy oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry. Wśród nich byli członkowie kadry Polski niepełnosprawnych w bocci.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna w grupie BC3 zgodnie z przepisami BISFed (zawodnicy grający przy pomocy specjalistycznej rynny z udziałem asystenta), oraz klasyfikacja zespołowa dla zespołów 3-osobowych grających w podziale na dwie grupy startowe ze względu na rodzaj niepełnosprawności, w których uczestniczyli również zawodnicy z grup BC2 i BC3.

Końcowa klasyfikacja Ogólnopolskich Zawodów Niepełnosprawnych w BOCCI

Grupa I BC3:

I m – Łukasz Brożek „Konar” Warszawa
II m – Edyta Owczarz IKSON Głogów
III m – Tomasz Niparko ZSR „Start” Zielona Góra
IV m – Małgorzata Jakubowska ZSR „Start” Zielona Góra
V m – Katarzyna Ukleja ZSR „Start” Zielona Góra
Grupa II:

I m – SSR „Start” Poznań
II m – KSI „Start” Szczecin
III m – ZSR ”Start” Zielona Góra
IV m – IKSON Głogów
V m – „KONAR” Warszawa
VI m – Fundacja „Podaj Dalej” Konin
Grupa III:

I m – KSI „Start” Szczecin
II m – IKSON Głogów
III m – ZSR „Start” Zielona Góra zespół II
IV m – ZSR „Start” Zielona Góra zespół I

Zawodnicy grupy BC3 oraz z zespoły, które uplasowały się na miejscach I-VI w grupie II i III otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy zespołów w grupach II i III za miejsca I-III otrzymali statuetki.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze od ośmiu lat upowszechnia boccię będąc w tym zakresie jedną z wiodących jednostek w kraju. Zainteresowaliśmy tą grą paraolimpijską około 450 osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków terapii zajęciowej, szkół specjalnych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych i innych stowarzyszeń, jak również młodzież z zielonogórskich szkół.

Organizujemy wiele turniejów, które służą propagowaniu bocci oraz integracji środowiska osób niepełnosprawnych oraz osób pełnosprawnych.

Dążymy również do rozwoju zawodników uczestniczących w systematycznym szkoleniu sportowym w bocci, zwłaszcza tych grających na najwyższym poziomie w tej paraolimpijskiej dyscypliny sportu. Zawody umożliwiły zawodnikom konfrontację swoich umiejętności w w/w dyscyplinie sportowej i przygotowanie do najważniejszej imprezy, jaka są Mistrzostwa Polski, które odbędą się w listopadzie br. w Poznaniu.Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia