Ogolnopolski Mityng Pływacki niepełnosprawnych w Drzonkowie – podsumowanie

24 kwietnia 2012
Autor:

pikt-plywanieZrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 20-22 kwietnia 2012 r. na nowej pływalni olimpijskiej 50m w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie – równolegle z Międzynarodowymi Zawodami Pływackimi osób pełnosprawnych w ramach „Drzonków Miejscem Spotkań Pływackich Gwiazd !”.

Zawodnicy rywalizowali w większości w takich samych konkurencjach jak pełnosprawni sportowcy, zgodnie jednak z obowiązującym paraolimpijskim regulaminem pływania. Uzyskano wartościowe wyniki, a zawody były generalnym sprawdzianem dla zawodników przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w czerwcu br. w Szczecinie, również na 50-metrowym basenie.

W Mityngu udział wzięło 70 sportowców niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku z Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Kalisza, Katowic, Lasek, Poznania, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry, wśród nich 12 reprezentantów Polski, z których 6-ciu walczy o nominacje na Igrzyska Paraolimpijskie Londyn’2012.

W ogólnej klasyfikacji Mityngu, do której brano pod uwagę wyniki dwóch najlepszych konkurencji najlepszymi okazali się: Sebastian Matczak ze „Startu” Kalisz przed Patrykiem Kowalskim ze „Startu” Gdańsk, Patrykiem Biskupem „Start” Kalisz, Kamilem Rzetelskim „Start” Wrocław i Katarzyną Sobczak „Start” Wrocław. Najlepszym zawodnikiem z woj. lubuskiego okazał się Kamil Orwat ZSR „Start” Zielona Góra, który zajął X miejsce.

Pełne wyniki: http://www.f-pro.pl

Źródło: www.start.zgora.pl


Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia