O złoto MP w pływaniu będzie walka z……….Meksykiem

26 czerwca 2014
Autor:

pikt-plywaniePływacy z Meksyku, Izraela, Niemiec, Kazachstanu, Litwy, Estonii, Uzbekistanu i oczywiście Polski chcą w Szczecinie popłynać po sukces. Chciał przyjechać też Kamerun, ale Afrykanie nie zdążyli załatwić sobie wymaganych dokumentów. Będzie walka o medale, rekordy życiowe i zdobycie punktów kwalifikacyjnych do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Szkocji.

Oczywiście Mistrzostwa Polski w Szczecinie będą ostatnim sprawdzianem formy przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy w holenderskim Eindhoven.

Od 26 do 29 czerwca na basenie „Floating Arena” odbędą się LETNIE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PŁYWANIU. Po raz pierwszy będą to letnie zawody otwarte, czyli międzynarodowe. W Szczecinie walczyć będzie 8 państw. „Floating Arena” gościć będzie 45 pań i panów z zagranicy. Polaków, czyli gospodarzy będzie około 100. Do zdobycia jest 31 kompletów medali.

Patryk Karliński kilka dni temu na 400 metrów stylem dowolnym popłynął 04:21:91, co jest trzecim wynikiem w Europie i oczywiście rekordem kraju. Szczecinianin podczas Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego w Drzonkowie ustanowił też 2 rekordy Polski na 200 i 100 metrów stylem dowolnym. Siedemnastolatek twierdzi, że najwięcej medali w Szczecinie zdobędzie 8 członków kadry narodowej.
1. Paulina Woźniak – Start Szczecin
2. Piotr Mejsner – Start Szczecin
3. Oliwia Jabłońska – Start Wrocław
4. Joanna Mendak – Start Białystok
5. Krzysztof Paterka – Start Poznań
6. Marcin Ryszka – NWP Kraków
7. Karolina Hamer – Start Białystok
8. Rafał Kalinowski – Start Białystok

Szczecinianin skromnie dodał, że Patryk Karliński na „Floating Arena”też postara się o podium.

Zawody rozpoczynają się już w piątek 27 czerwca. Uroczyste otwarcie o 15.45.

Internetowa strona Letnich Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu:

www.swimming.szczecin.plRelated Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia