Niepełnosprawni lekkoatleci rozpoczęli sezon startowy.

10 maja 2017
Autor:

pikt-atletykaBydgoszcz w dniach 5 7.05.2017 na Stadionie Kompleksu Sportowego ZAWISZA im. Zdzisława Krzyszkowiaka gościła krajowych zawodników niepełnosprawnych w lekkiej atletyce podczas II MITINGU LEKKOATLETYCZNEGO – BYDGOSZCZ 2017, 05-07- .V.2017 BYDGOSZCZ.

W zmaganiach sportowych brało udział 18 klubów oraz szeroka kadra narodowa Polski ogółem 108 zawodników i była większa ilościowo jak w roku ubiegłym. Najlepszy wynik w śród kobiet oraz Puchar dla Najlepszej Zawodniczki ufundowany przez Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego zdobyła Lucyna Kordobys START WROCŁAW. Drugi Puchar ufundowany przez Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego dla najlepszego zawodnika zdobył Janusz Rokicki START CIESZYN. Wśród 10 najlepszych sportowców na 6 miejscu uplasował się zawodnik bydgoskiego STARTU Tomasz Pauliński w rzucie dyskiem z wynikiem 42,39m a w pchnięciu kulą 12,24m.

Zdobywcy nagród to medaliści ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich z Brazylii w pchnięciu kulą. Miting był finansowany i nagrody z środków Urzędu Miasta Bydgoszczy, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Zawody w ocenie Koordynatora kadry narodowej polskich lekkoatletów i sędziego głównego Czesława Lubarskiego stały na rozpoczętym sezonie startowym n wysokim poziomie. Zawody organizowane był przez bydgoskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ”. Również prezes Stowarzyszenia Andrzej Ofczyński ocenia za wysoki poziom zawodów i dziękuje urzędom za wsparcie finansowe.

Z poważaniem
ALINA OFCZYŃSKA

Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia