Na koniec porażka z Niemcami

3 września 2012
Autor:

pikt-koszW rozegranym dziś ostatnim meczu grupowym nasi koszykarze nie sprostali reprezentacji Niemiec, której ulegli 63:73. Polacy zajęli ostatecznie w grupie B miejsce czwarte i tym samym awansowali do ćwierćfinału.

Dzisiejszy pojedynek rozpoczął się dla naszej drużyny bardzo dobrze. Po pierwszej kwarcie Polacy prowadzili 15:11, a do przerwy ich przewaga wzrosła o kolejne cztery „oczka”. niestety po zmianie stron to rywale z Niemiec nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Co prawda w kwarcie numer trzy Niemcom udało się odrobić zaledwie jeden punkt i wiele wskazywało na to, że Polacy mogą zwyciężyć. Niestety ostatnia odsłona dzisiejszego pojedynku to całkowita dominacja Niemców, którzy wygrali tę część meczu 29:12 i dzięki temu pokonali Polaków różnicą dziesięciu punktów.

NIEMCY – POLSKA 73:63 (11:15, 18:22, 15:14, 29:12)

Punkty dla Polski: Filipski 27, Łuszyński 22, Cyrul 7, Balcerowski 3, Macek, Bandura po 2.

Autor: Konrad Kaptur