Mistrzostwa Świata w wioślarstwie Bled 2011

22 października 2011
Autor:

pikt-wioslarstwoWprawdzie minął już prawie miesiąc od zakończenia wioślarskich Mistrzostw Świata, jednak sądzimy, że warto o tym wspomnieć, dlatego też zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Mistrzostwa Świata w Bled (24.08-05.09.2011) były kwalifikacjami do Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012. Startowała cała nasza reprezentacja we wszystkich konkurencjach. Osada Tamix2x Jolanta Pawlak i Michał Gadowski (KSI START Szczecin) wywalczyła kwalifikacje Paraolimpijską zajmując 8 miejsce. Osada ta jest bardzo młoda i po raz pierwszy startuje w takim ustawieniu. Wcześniej Jolanta zdobywała medale z Mistrzostw Świata z Piotrem Majką, ale po zmianie przepisów Piotr nie mógł startować w tej kategorii. Michał bardzo dobrze sprawdził się w pierwszych startach i jest to dobry prognostyk na dalsze szkolenie. W konkurencji ASW1x Martyna Snopek (KSI START Szczecin) zajęła 7 miejsce zdobywając kwalifikacje Paraolimpijską LONDYN 2012. Martyna jest dwukrotną medalistką Mistrzostw Świata 2006, 2007 i po rocznej przerwie powróciła do sportu.

„Plan minimum został wykonany uzyskaliśmy dwie kwalifikacje paraolimpijskie” mówi Tomasz Kaźmierczak trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych. „Cieszy nas bardzo dobra postawa Martyny, która powróciła do nas po przerwie, Jolanta z Michałem mieli trochę za mało czasu na opływanie łodzi i zgranie się, lecz myślę że kolejny rok pracy z nimi przyniesie oczekiwane rezultaty”.

Dwie nasze osady nie uzyskały kwalifikacji LTAmix 4+(Barbara Borkowska, Tomasz Kwiatkowski, Piotr Błażejczyk, Joanna Hantzshel, Katarzyna Trzeciak) i ASM1x (Robert Studziżba). Osada Ltamix4+ zajęła 12 miejsce a zawodnik ASM1x 14miejsce. Dodatkowe kwalifikacje na Igrzyska będzie można uzyskać w 2012 roku w maju podczas regat Pucharu Świata w Belgradzie. Podczas tych regat będzie do wywalczenia jedno miejsce dla europy.

Wioślarki i wioślarze oraz szkoleniowcy obu klubów serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Policach, Urzędowi Miasta Szczecina, ZCH Police, Brenda, firmie Citroen Drewnikowski, Urzędowi Miasta w Bydgoszczy, klubowi LOTTO/Bydgostia/WSG/Bank Pocztowy za ogromne wsparcie, bez którego nie byłoby możliwe osiąganie tak doskonałych wyników sportowych.

Tomasz Kaźmierczak trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych.

Autorem zdjęć jest: Tomasz Kaźmierczak


Autor: Tomasz Kaźmierczak

W latach 1994-2004 wyczynowy zawodnik klubu AZS Szczecin. 1999-2002 były reprezentant kadry narodowej i reprezentant Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 1999 r. Zdobywca 21 medali podczas Mistrzostw Polski. Od 2006 r. trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych, oraz trener KSI START Szczecin. W latach 2006-2012 jego podopieczni wywalczyli wiele medali Mistrzostw Świata, oraz Euro Open. Od kilku lat pracuje jako nauczyciel WF, oraz jako sędzia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.Obecnie jako trener drugiej klasy prowadził reprezentacje do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia