Dwa medale podczas Mistrzostw Świata na ergometrze

22 lutego 2013
Autor:

pikt-wioslarstwo17 lutego 2013r. w Bostonie odbyły się 32 Halowe Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim. W zawodach wystartowało łącznie 2200 zawodników z różnych państw w różnych kategoriach startowych (od juniora do weterana). Impreza odbywa się na hali sportowej Agassi Arena, na której było ustawionych 200 ergometrów wioślarskich.

Na co dzień w tej hali rozgrywane są mecze koszykówki, hokeja na lodzie oraz inne imprezy sportowe. W ciągu 7 godzin wystartowali wszyscy uczestnicy zawodów, poszczególne grupy kończyły wyścig, a w miedzy czasie kolejne grupy zaczynały rywalizacje.

Nasi zawodnicy startowali w kategorii osób niepełnosprawnych (ręce z tułowiem).

Medaliści:
Jolanta Pawlak – KSI START SZCZECIN kategoria open kobiety – zdobyła srebrny medal.
Michał Gadowski – KSI START SZCZECIN kategoria open mężczyźni – zdobył brązowy medal.
Jolanta jak i Michał, to uczestnicy Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, a także medaliści Mistrzostw Europy na ergometrze wioślarskim z 2012 roku.

Naszych zawodników wspierali również:
Tomasz Kaźmierczak Trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych
Dr Krzysztof Krupecki kierownik wyszkolenia osób niepełnosprawnych

Wyjazd nie udałby się, gdyby nie firma CONCEPT2 CTS z USA, która zaprosiła naszą ekipę i pokryła koszty transportu i hotelu.

Podziękowania dla sponsorów kadry polski wioślarzy niepełnosprawnych: BRENDA, 4F, Citroen Peugeot Drewnikowski, Miastu Szczecin, Urząd Marszałkowski Szczecin, Starostwo Powiatowe Police.


Autor: Tomasz Kaźmierczak

W latach 1994-2004 wyczynowy zawodnik klubu AZS Szczecin. 1999-2002 były reprezentant kadry narodowej i reprezentant Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 1999 r. Zdobywca 21 medali podczas Mistrzostw Polski. Od 2006 r. trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych, oraz trener KSI START Szczecin. W latach 2006-2012 jego podopieczni wywalczyli wiele medali Mistrzostw Świata, oraz Euro Open. Od kilku lat pracuje jako nauczyciel WF, oraz jako sędzia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.Obecnie jako trener drugiej klasy prowadził reprezentacje do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia