Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów

7 października 2012
Autor:

pikt-ciezaryW dniach 5-7 października 2012r. w Bydgoszczy odedą się XXXIX Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, X Mistrzostwa Polski Kobiet, oraz VI Mistrzostwa Polski Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów Niepełnosprawnych.

W zawodach udział weźmie ponad 120 zawodniczek i zawodników reprezentujących blisko 20 klubów z całej Polski. Mistrzostwa odbędą się na obiektach Klubu Sportowego Zawisza w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163. Głównym organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Sportów Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie i Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Triumf Bydgoszcz z prezesem Andrzejem Owczyńskim na czele.

Na pomoście w Bydgoszczy zobaczymy najlepszych zawodników z uczestnikami Paraolimpiady miedzy innymi zawodniczkę gospodarzy Paulinę Przywecką, Justyna Kozdryk ze Startu Radom, Marzenę Łazarz z Tarnowa, Wawrzyńca Latusa reprezentanta Stowarzyszenia Eurobeskidy Łodygowice, Piotra Szymeczka Start Wrocław, Damiana Kuliga a także wielu wspaniałych zawodników, uczestników poprzednich paraolimpiad Rafała Rocha zawodnika Triumfu Bydgoszcz, Krzysztofa Wodecki z klubu Start Wrocław.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 08:30 od startu kobiet.

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportów siłowych do obejrzenia zmagań i kibicowania najlepszym sztangistom.

Więcej informacji na stronie organizatora mistrzostw: www.triumfbydgoszcz.pl

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia