Mistrzostwa Polski Tandemy – dzień pierwszy indywidualna jazda na czas

21 czerwca 2012
Autor:

pikt-kolarstwoPierwszy dzień Mistrzostw Polski, które zaczęły się 20 czerwca, już za nami. Do powiatu Jędrzejowskiego w sumie 15 tandemów z czego 2 żeńskie. Zawodnicy mieli do pokonania 25 km trasę Jędrzejów – wahadł. półmetek 12,5km Krzcięcice/parking.

Nie było większych niespodzianek i pierwsze miejsce zajął tandem medalistów Paraolimpiady w Pekinie Kosikowski Krzysztof i Korc Artur.

Kosikowski i Korc są obecnie liderami Pucharu Świata. Niecałe cztery tygodnie temu w Rzymie zajęli 3 miejsce w jeździe indywidualnej na czas, oraz pierwsze miejsce ze startu wspólnego. Tydzień później w Hiszpanii 8 miejsce na czas i trzecie miejsce podczas wyścigu ze startu wspólnego. Pozostał im jedynie ostatni wyścig rangi Pucharu Świata w Kanadzie aby obronić tytuł lidera. Tandem ten również zdobył kwalifikację i będzie startował na Paraolimpiadzie w Londynie.

Na miejscu drugim znalazła się załoga klubu HETMAN Lublin Polak Marcin i Ładosz Michał tracąc do zwycięzcy pół minuty. Na trzeciej pozycji uplasował się tandem w składzie Juszczyk Adrian wraz z pilotem Ernestem Kurowskim z klubu SYRENKA Warszawa.

Bardzo dobrze pojechał również tandem żeński w składzie Podkościelna Iwona i Wnuczek Aleksandra z klubu HETMAN Lublin, kończąc rywalizację z czasem 36:58.254 zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Polski.

– Wysoka temperatura powietrza i prażące słońce sprawiło, że wyścig był bardzo wyczerpujący i wymagał od zawodników dużej kondycji – komentował Mariusz Mazur.

Obecnie zawodnicy przebywają w jednym z ośrodków w Bocheńcu przygotowując się do kolejnego etapu zmagań który już 22 czerwca w piątek. O godzinie 11:30 rozpocznie się wyścig ze startu wspólnego. Zapowiada się bardzo ciekawa i emocjonująca rywalizacja. Trzymamy kciuki.

Lista startowa oraz wyniki do pobrania poniżej.

Autor: Filip Rodzik