Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących Strzelectwie Pneumatycznym zakończone

18 czerwca 2018
Autor:

pikt-strzelectwo

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku na strzelnicy Śląska Wrocław odbywały się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących Strzelectwie Pneumatycznym w dwóch postawach. W organizację imprezy aktywnie włączył się m.in. samorząd województwa dolnośląskiego, który ufundował nagrody dla medalistów i uczestników mistrzostw. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodniczek i zawodników z całej Polski. 

 
W uroczystym otwarciu brali udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Paweł Randa, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki oraz Maciej Zieliński, pełnomocnik zarządu ds. sportu. Tuż po krótkiej ceremonii rozpoczęła się zacięta walka o medale. Świetnie zaprezentowała się Dolnoślązaczka Maria Ciupińska, reprezentująca klub Sudety Kłodzko, która zdobyła dwa medale.
 
Dekoracja i ceremonia zamknięcia mistrzostw miała miejsce w sobotnie popołudnie. Medale wręczali m.in.: Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych oraz Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie. 
 
– W imieniu marszałka Cezarego Przybylskiego oraz całego zarządu województwa dolnośląskiego przekazuję państwu wyrazy wyjątkowego uznania za wasze dokonania, a zwycięzcom gratuluję sukcesu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszej pracy, determinacji i umiejętności sportowych. Cieszę się, że kolejny raz mogą uczestniczyć w mistrzostwach Polski osób niewidomych niedowidzących.   Wszystkim państwu życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz pomyślności i skuteczności w pokonywaniu codziennych trudności – mówił na zakończenie Paweł Parus. 
 
Wyniki:
 
Konkurencja Kpn 40s kobiet
1. Barbara Moskal – Podkarpacie Przemyśl
2. Klaudia Żelazowska – Morena Iława
3. Maria Ciupińska – Sudety Kłodzko
 
Konkurencka Kpn 60s B1 open
1. Alicja Stelmaszczyk – Cross Opole
2. Wioletta Zarzecka – Komar Piekary
3. Agnieszka Król–Jaśkiewicz – Zryw Słupsk
 
Konkurencja Kpn 60s mężczyzn
1. Krzysztof Ruszkiewicz – Warmia i Mazury Olsztyn
2. Grzegorz Kłos – Łuczniczka Bydgoszcz
3. Tomasz Olejarczyk – Victoria Białystok
 
Konkurencka Kpn 60l kobiet
1. Maria Ciupińska – Sudety Kłodzko
2. Edyta Kazberuk – Victoria Białystok
3. Barbara Moskal – Podkarpacie Przemyśl
 
Konkurencja Kpn 60l B1 open
1. Katarzyna Orzechowska – Warmia i Mazury Olsztyn
2. Piotr Staszewski – Warmia i Mazury Olsztyn
3. Wioletta Zarzecka – Komar Piekary
 
Konkurencja Kpn 60l mężczyzn
1. Krzysztof Ruszkiewicz – Warmia i Mazury Olsztyn
2. Ryszard Kafka – Pionek Bielsko-Biała
3. Kamil Tołwiński – Victoria Białystok
 
Mistrzostwa były współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zarząd województwa dolnośląskiego ufundował drobne nagrody rzeczowe dla zwycięzców i uczestników mistrzostw.

 

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia