MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH W PŁYWANIU NIEPEŁNOSPRAWNYCH KRAKÓW 11-13.05.2018r.

4 kwietnia 2018
Autor:

pikt-plywaniePatronat sportowy: Otylia Jędrzejczak

 I. CEL

  1. Wyłonienie najlepszych zawodników Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
  2. Promocja wartości edukacyjnych i wychowawczych sportu.
  3. Utrwalanie i rozwijanie zdolności motorycznych dzieci i młodzieży.
  4. Popularyzacja dyscypliny sportu – pływanie.
  5. Promowanie Małopolski i Miasta Kraków jako ważnego ośrodka sportowego.

II. ORGANIZATOR:

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

  1. Trylogii 2/16, 01-982 Warszawa

Współorganizator – realizator zadania:

Integracyjny Klub Sportowy Druga Strona Sportu

Ul. Powstańców 32/11, 31 – 422 Kraków

III. INSTYTUCJE FINANSUJĄCE

  1. Ministerstwo Sportu i Turystyki
  2. Gmina Miejska Kraków
  3. Województwo Małopolskie

IV. PARTNERZY:

  1. Gmina Miejska Kraków
  2. Województwo Małopolskie
  3. AWF Kraków

V. TERMIN I MIEJSCE

Mistrzostwa odbędą się w dniach 11-13 maja 2018 roku na pływalni AWF Kraków, al. Jana Pawła II 78:

     – długość pływalni 25m

     – ilość torów 8

     – temperatura wody 27oC

     – pomiar czasu: elektroniczny

     – basen rozgrzewkowy

VI. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Zakwaterowanie i wyżywienie zawodników zapewnia organizator od kolacji w dniu 11.05.2018 do obiadu w dniu 13.05.2018. Pakiet regeneracyjny, woda i obiady na terenie pływalni – sala cateringowa, śniadania i kolacje oraz noclegi – Hotel Swing ul. Dobrego Pasterza 124, Kraków.

VII. ZASADY UCZESTNICTWA

  1. Uczestnikami zawodów mogą być zawodnicy niepełnosprawni z dysfunkcją narządu       ruchu lub wzroku zrzeszeni w jednostkach organizacyjnych PZSN „START” zakwalifikowani do grup i klas startowych zgodnie z przepisami Para Swimming oraz PZSN START.
  2. Zgłoszeni zawodnicy powinni posiadać aktualne badania lekarskie.
  3. Każdy zawodnik ma obowiązek startu minimum w 2 konkurencjach indywidualnych.
  4. Nie dopuszcza się startów poza konkurencją.
  5. Zawodnicy startować będą w 3 grupach wiekowych:
  • grupa wiekowa „A” – zawodnicy z rocznika 2000-2001 – juniorzy starsi,
  • grupa wiekowa „B” – zawodnicy z rocznika 2002-2005 – juniorzy,
  • grupa wiekowa „C” – zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi – juniorzy młodsi.
  1. Zawody rozgrywane będą indywidualnie seriami na czas w kategorii dziewcząt i chłopców, systemem „open”.  Nie przewiduje się startów poza konkurencją (PK).
  2. Klasyfikacja medalowa w poszczególnych klasach startowych i kategoriach wiekowych zostanie określona na podstawie dwóch najlepszych konkurencji każdego zawodnika w klasach S1-S5 oraz trzech najlepszych konkurencji w klasach S6-S13.
  3. Wycofanie zgłoszonego zawodnika z zawodów podczas ich trwania powoduje nałożenie opłaty regulaminowej w wysokości 50,00 zł.
  4. Zawodnik może być wycofany z zawodów bez uiszczenia opłaty regulaminowej
    w przypadku choroby lub kontuzji, która jest potwierdzona przez obsługę medyczną zawodów.

VIII. SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW

  1. Sposób przeprowadzenia – seriami na czas.
  2. Serie ustalone wg zgłoszonych czasów.
  3. Pomiar czasu elektroniczny.
  4. Brak wyniku na karcie zgłoszenia powoduje umieszczenie zawodnika w najsłabszych seriach.
  5. Podczas zawodów obowiązują przepisy Para Swimming i FINA.

IX. PROGRAM  MINUTOWY ZAWODÓW

PIĄTEK 11.05.2018
godz. do 15:00           przyjazd ekip

godz. 16:00-18:00      klasyfikacja medyczna/trening

godz. 18.00-19.00      odprawa trenerska
godz. 19:00-20:30      kolacja powitalna

 

SOBOTA 12.05.2018
godz. 07:00-09:00      śniadanie
godz. 09:30-10:15      rozgrzewka na basenie

godz. 10:30-11:00      uroczyste rozpoczęcie zawodów
godz. 11:15-13:15      I blok zawodów

Blok I

  1. 50 m st. dowolnym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
  2. 100 m st. klasycznym SB4-SB13 dziewcząt i chłopców,
    3. 50 m st. motylkowym S5-S13 dziewcząt i chłopców,
    4. 400 m st. dowolnym S6-S13 dziewcząt i chłopców,
    5. 4 x 100 m st. zmiennym 34 pkt, open dziewcząt i chłopców.

godz. 13:30-14:45      przerwa na posiłek (obiad na pływalni)

godz. 14.45-15:45      rozgrzewka na basenie
godz. 16:00-18:00      II blok zawodów

Blok II

  1. 100 m st. dowolnym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
    7. 50 m st. klasycznym SB1-SB13 dziewcząt i chłopców,
    8. 100 m st. grzbietowym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
    9. 100 m st. zmiennym SM5-SM13 dziewcząt i chłopców,
    10. Sztafeta 4 x 100 dowolnym 34 pkt, open dziewcząt i chłopców.

godz. 19:00-21:00      kolacja w miejscu zakwaterowania

NIEDZIELA 13.05.2018

godz. 07:00-08:45      śniadanie
godz. 09:30-10:15      rozgrzewka na basenie
godz. 10:30-13:30      III blok zawodów

BLOK III

  1. 50 m st. grzbietowym S1-S13 dziewcząt i chłopców,
    12. 200 m st. dowolnym S2-S13 dziewcząt i chłopców,
    13. 100 m st. motylkowym S8-S13 dziewcząt i chłopców,
  2. 150 m st. zmiennym SM1- SM4 dziewcząt i chłopców,
  3. 200 m st. zmiennym SM5- SM13 dziewcząt i chłopców,
  4. 4 x 50 m st. dowolnym open dziewcząt i chłopców.

godz. 13.30 – 14.30   obiad

godz. 14:30 – 15.30   ceremonia medalowa oraz dekoracja najlepszych zawodników, uroczyste zakończenie Mistrzostw,

godz. 15.30       wyjazd zawodników.

X. NAGRODY

  1. Za zajęcie miejsc od I do III na poszczególnych klasach startowych oraz kategoriach wiekowych przyznawane będą medale oraz dyplomy – Regulamin Imprez Centralnych.
  2. Medale zostaną rozdane w trzech grupach wiekowych.
  3. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych (miejsca I-III) na podstawie dwóch najlepszych konkurencji otrzymają nagrody rzeczowe.

XI. ZGŁOSZENIA

  1. Wstępną informację odnośnie ilości osób należy przesłać w terminie do 04.2018r.
  2. Zgłoszenia tylko w wersji elektronicznej należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 kwietnia 2018 roku na adres e-mail: drugastronasportu@gmail.com
  3. Obowiązują standardowe formularze zgłoszeń PZSN START.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo redukcji ilościowej zgłoszeń w przypadku frekwencji przekraczającej jego możliwości finansowe.
  5. Do zgłoszenia obowiązkowo należy załączyć kopie aktualnych orzeczeń o niepełnosprawności. Brak kopii w/w orzeczeń przesłanych drogą elektroniczną skutkować będzie niedopuszczeniem do zawodów.
  6. Listy startowe będą wywieszone na basenie oraz do pobrania w dniu 05.2018 ze strony www.megatiming.pl

XII.  ZASADY FINANSOWANIA

  1. Koszty związane z organizacją zawodów, transportem w czasie zawodów, ubezpieczeniem uczestników zawodów pokrywa organizator.
  2. Koszty związane z wyżywieniem i zakwaterowaniem zawodników pokrywa organizator.
  3. Koszty przyjazdu na zawody pokrywają jednostki delegujące.

XIII.  POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Za bezpieczeństwo podczas zawodów odpowiedzialni są: organizator, ratownik medyczny, ratownicy WOPR oraz trenerzy i kierownicy ekip.
  2. W sprawach nie objętych regulaminem oraz komunikatem organizacyjnym decyduje Komisja Odwoławcza, która zostanie powołana na odprawie technicznej zawodów.
  3. Organizator przewiduje przeprowadzenie klasyfikacji medycznej krajowej, klasyfikator Jan Chryczyk – piątek 11.05.2018 od godziny 16.00 Hotel Swing, dodatkowa klasyfikacja 12.05.2018 na basenie AWF Kraków – po ustaleniu z Panem Janem Chryczykiem. Prosimy o przygotowanie aktualnej  dokumentacji medycznej.
  4. Osobami odpowiedzialnymi za przebieg imprezy ze strony organizatora są:

Grzegorz Kubis tel. 604130873, Anna Bochenek tel. 503615638

ORGANIZATOR:
IKS DSS KRAKÓW

 

Autor: Tomgrabal


Tagi:

Pozostałe newsy w tej kategorii



Wydawnictwa

Wyróżnienia