Mistrzostwa Polski Goalball 2014

28 maja 2014
Autor:

pikt-goalballNajlepsze drużyny z całej Polski zjechały się do małego dolnośląskiego miasteczka – Bierutowa by wziąć udział w Mistrzostwa Polski w goalball. W turnieju wzięło udział 7 męskich drużyn, mierzyli się w systemie „każdy z każdym”, a o tym kto zostanie Mistrzem Polski decydowała końcowa tabela.

O tym, że było wiele emocji i gra była wyrównana świadczy fakt, że pierwsze 3 zespoły miały taką samą liczbę punktów (15pkt.), i o poszczególnych miejscach decydował bilans bramek. Właśnie to zadecydowało, że mistrzem Polski po raz pierwszy w historii została drużyna Białegostoku, która ku zaskoczeniu pokonała bardzo pewnie 13-4 drużynę Lublina, która broniła tytułu z poprzedniego roku. Jednak nawet nowym Mistrzom Polski zdarzyła się wpadka i doznali porażki 7-8 z Katowicami I. W innych spotkaniach Białystok nie miał sobie równych wygrywając wysoko i dzięki temu zdobyli złoto. Vice-mistrzami zostali Lubelscy zawodnicy, którzy po za porażką z Białymstokiem wygrywali resztę spotkań. Brąz powędrował do Katowic I.

Dwa kolejne miejsca to drużyny z Dolnego Śląska, wyżej bo na 4 miejscu ta młodsza – drużyna Wrocławia, która była blisko 3 miejsca, lecz minimalnie zabrakło może doświadczenia. Gospodarze – drużyna Bierutowa zajęła 5 miejsce, które nie do końca odzwierciedla ich grę, w spotkaniach przeciwko lepszym drużynom wcale nie odbiegali bardzo, a przegrywali 2 lub 3 bramkami. Na szóstym miejscu uplasowała się drużyna Wrocławia II, która zdołała tylko pokonać Katowice II, które zajęły miejsce 7. Jednak są to zawodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z goalball’em i jeszcze dużo sukcesów przed nimi.
Podczas mistrzostw Polski także walczyły kobiety, z powodu małej ilości drużyn grały one nieoficjalne w mistrzostwa o tytuł „Goalballistek roku”. Zgłoszone były tylko 2 drużyny – z Wrocławia i Bierutowa, i rozegrały one 3 mecze. W jednym padł remis, a w dwóch kolejnych wygrywały dziewczyny z Bierutowa i to one zostały najlepszą drużyną kobiecą Polski 2014 roku.

Tabela końcowa:
1. Białystok – 15pkt – 68:27
2. Lublin – 15pkt – 50:26
3. Katowice I – 15pkt – 56:35
4. Wrocław I – 9pkt – 43:42
5. Bierutów – 6pkt – 41:36
6. Wrocław II – 3pkt – 22:58
7. Katowice II – 0pkt – 9:65

Autor: RedakcjaPozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia