Mistrzostwa Europy i Afryki Wakeboard i Wakeskate 2019 – sukces Igora Sikorskiego, pech Szymona Klimzy z Avalon EXTREME

30 lipca 2019
Autor:

pikt-wydarzeniaW Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Europy i Afryki Wakeboard i Wakeskate 2019. Od zeszłego roku w zawodach tej rangi Polskę reprezentują także najlepsi zawodnicy z niepełnosprawnościami, którzy posiadają licencję Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

W mistrzostwach Polskę reprezentowało 11 zawodników. W finale znalazło się dwóch wakeboardzistów Avalon EXTREME z kategorii seated (dla osób z niepełnosprawnością): Igor Sikorski i Szymon Klimza. Sikorski stanął na podium zajmując 3. miejsce.

Ambasador Avalon EXTREME jest sportowcem w dyscyplinie sitwake’a, a także trenerem i wielokrotnym zwycięzcą zawodów w tej dyscyplinie. Odniósł sukces również w tegorocznych zawodach Avalon EXTREME Sitwake Challenge.

Klasyfikacja kategorii seated:
I miejsce – Emanuele Pagnini (Włochy)
II miejsce – Henry Chen (Izrael)
III  miejsce – Igor Sikorski (Polska)

Szymon Klimza zaciekle walczył w finale, jednak z powodu kontuzji zawody zakończył na pierwszym przejeździe. Podczas najazdu upadł na jeden z elementów wakeparku (kicker). Zawodnik został zabrany do szpitala. Klimza czuje się dobrze, ma jednak unieruchomioną rękę. Ostatecznie zajął 6. miejsce. Ambasador Avalon EXTREME do tej pory odnosił zwycięstwa w wielu zawodach crossfitowych, wakeboardowych oraz biegach ekstremalnych w Polsce i za granicą. Trzykrotnie triumfował w jedynym w kraju ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie.

Łącznie reprezentanci Polski zdobyli dwa medale. Oprócz Igora Sikorskiego, brąz w kategorii wakeskate’u zdobyła Agnieszka Kobylańska.

***

Projekt Avalon EXTREME realizowany jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Jego ambasadorzy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski, regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Link do nagrania: https://we.tl/t-eD0ooyzn1v

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , , , , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia