Miedzynarodowy Turniej tenisa stołowego French Open 2012

29 czerwca 2012
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 13-17 czerwca 2012r. w Nantes (Francja) odbył się Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym French Open. Bardzo dobrze zaprezentowała się Polska Kadra Przywożąc do kraju aż 11 medali w tym 7 indywidualnie oraz 4 zespołowo.

1. Polska (7-8) Piotr Grudzień/Marcin Skrzynecki

– Nasi zawodnicy Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki w klasyfikacji zespołowej zdobyli złoty medal. Zwyciężyli w grupie eliminacyjnej zarówno z reprezentacją Rosji jak i łączonej Belgii i Holandii wynikami 3:0. W półfinale pokonali zespół Brazylii 3:0, a w finale po emocjonującej grze czołowych zawodników Belgii 3:2.
W grze indywidualnej bardzo dobrze wypadł Piotr Grudzień, który zdobył w swojej grupie startowej srebrny medal pokonując w eliminacjach wynikami 3:0 Karla Witzgalla (Szwecja) oraz Israela Stroh (Brazylia). W półfinale Piotr pokonał Japończyka Masachika Inone 3:1 a w finale po zaciętej grze uległ 2:3 Mathien Loiq(Belgia).
W tej samej grupie drugi zawodnik Start Zielona Góra Marcin Skrzynecki uplasował się na dalszej pozycji 7-9 – komentowała Danuta Tarnawska Prezes Zieolonogórskiego Startu.

Turniej we Francji był ostatnim generalnym sprawdzianem dla zawodników, gdzie zdobywali swoje ostatnie punkty rankingowe przed najważniejszą imprezą, jaką będą Igrzyska paraolimpijskie Londyn 2012.

Autor: Filip Rodzik