Międzynarodowy turniej rugby na wózkach

27 sierpnia 2014
Autor:

pikt-kajakarstwoJedna z najbardziej spektakularnych dyscyplin sportowych. Brutalna siła, szybkość i zacięta rywalizacja plus opancerzone, metalowe wózki. Bez litości. W weekend 30-31 sierpnia w Arenie Legionowo konfrontacja na poziomie międzynarodowym – Mazovia Cup 2014.

Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, w walce o puchar spotkają się zespoły z Czech (Praga Robots), Irlandii (Gaelic Warriors) oraz kilku miast Polski (Sitting Bulls z Katowic, Flying Wings z Rzeszowa). Zagra również druga drużyna Kadry Narodowej Polski (The Reds 2). Warszawę reprezentować będzie zdobywca medali na turniejach polskich i międzynarodowych, aktualny mistrz Polski – zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach. „Jestem rugbystą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki – przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu.” – stwierdza Tomek Witkowski, grający w Four Kings reprezentant Polski.

Czym jest rugby na wózkach?
Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Do polski dotarła w 1997 roku. „Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc.” – opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings.

Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W trwającym właśnie sezonie rozgrywkowym ściera się ze sobą aż dwadzieścia drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie.

Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich! Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2014!
WSTĘP WOLNY!

Link do wydarzenia: Mazovia Cup 2014

Materiał z edycji Mazovia Cup 2013:

Lokalizacja
Mazovia Cup 2014 30-31 sierpnia, Arena Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50 B

Organizatorzy: Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings, Fundacja Polska Bez Barier, Arena Legionowo

Patronat honorowy: Minister Sportu Pan Andrzej Biernat, Prezydent Miasta Legionowa Pan Roman Smogorzewski

Sponsor strategiczny: Bank Zachodni WBK

Sponsorzy: Inter Cars, SKF, TechnoNicol, Winterhalter, Coloplast, Biuro Rachunkowe LOGOS, Vikersønn
Partnerzy wydarzenia: Orto Service Sprzęt Rehabilitacyjny, KAYAX, Warsaw Elite Cheerleaders, Fort Hotel Centrum Konferencyjno-Hotelowe, Mazowiecki Instytut Kultury, Partner Küschall, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia