MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RUGBY NA WÓZKACH METRO CUP

13 lipca 2016
Autor:

pikt-kajakarstwoStowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych to organizacja, która aktywizuje osoby niepełnosprawne, szczególnie poruszające się na wózkach inwalidzkich.

SSON swoje cele realizuje w głównej mierze z wykorzystaniem dyscypliny sportowej jaką są rugby na wózkach. Organizacja jest odpowiedzialna za realizację zajęć sportowych, zgrupowań, konsultacji, spotkań sparingowych kadry narodowej w tej dyscyplinie a także organizację międzynarodowego turnieju Metro Cup.

Rugby na wózkach

Z połączenia koszykówki na wózkach oraz hokeja na lodzie w Kanadzie w 1977 roku powstała bardzo efektowna i dynamiczna dyscyplina sportowa jaką jest rugby na wózkach. Rywalizacja w tej dyscyplinie odbywa się pomiędzy dwoma zespołami, drużyny składają się z czterech zawodników. Na mecz w rugby na wózkach składają się cztery ośmiu minutowe rundy. Punkty zdobywa się poprzez przejechanie zawodnika przez bramkę z piłką na rękach. Każdy gracz może posiadać piłkę maksymalnie przez 10 s. po czym należy ją podać lub odbijać. W trakcie gry można piłkę wyrwać z rąk przeciwnika, zabroniony jest jednak jakikolwiek kontakt fizyczny. Rugby na wózkach mimo, iż jest sportem niepełnosprawnych wywołuje bardzo silne emocje i pozytywne skojarzenia.

Metro Cup

W ramach swojej działalności SSON jest organizatorem corocznego międzynarodowego turnieju rugby na wózkach, który nosi nazwę Metro Cup. Wspomniana impreza odbędzie się dniach od 15 do 17 lipca w Arenie Ursynów w Warszawie. Początek turnieju zaplanowany jest na godzinę 14:00 w piątek, najważniejszy, finałowy mecz odbędzie się natomiast o godzinie 14:00 w niedzielę. W turnieju uczestniczyć będą przedstawiciele ośmiu państw, w tym: Polska, Austria, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania oraz reprezentacje z poza kontynentu – Brazylia i Korea. Polskę reprezentować będzie 25 osobowa kadra, starannie wyselekcjonowana z pośród siedemnastu polskich klubów. Turniej wspiera Międzynarodowa Federacja Rugby na Wózkach, Miasto Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki, głównym sponsorem jest Metro Warszawskie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową turnieju: www.metrocup.sson.pl

Marcin Lis


no images were found

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia