Międzynarodowy Turniej o Puchar Śląska w strzelectwie pneumatycznym – podsumowanie

25 października 2012
Autor:

pikt-strzelectwoWidzą bardzo słabo lub nie widzą wcale, jednak dzięki specjalnemu sprzętowi z wymierzeniem do tarczy nie mają żadnego problemu. Dlatego z powodzeniem startują w zawodach w strzelectwie pneumatycznym. W dniach 18 – 21 października. niewidomi i słabowidzący zawodnicy zmierzyli się w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Śląska w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych i słabowidzących.

Turniej rozegrano na specjalnie przygotowanej dla nich (dzięki pomocy grupy z Olsztyna i Przemyśla) strzelnicy EMJOT w Chorzowie. Rozegrano konkurencje KPn40, KPn60 oraz finał – „Bój o Puchar Wojewody Śląskiego”. W zawodach wzięło udział 15 zawodniczek oraz 21 zawodników z Polski i Austrii. Ze względów zdrowotnych swój udział odwołali zawodnicy z Czech i Słowacji.

Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Aleksandra Janczek z wynikiem 391pkt., natomiast wśród mężczyzn najlepszym okazał się reprezentant Austrii Patrick Moor z wynikiem 588pkt., który wygrał również „Bój o Puchar Wojewody Śląskiego”.

Z poziomu zawodów zadowolenia nie krył jeden z wielu zaproszonych gości – pan Tomasz Kwiecień, Prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego – „Tutaj odbiór tego sygnału dźwiękowego i naprowadzenie na cel nie jest tak precyzyjne jak wzrok, więc to są dwie różne sprawy. Natomiast wynik jest wynikiem”.

Turniej został rozegrany w sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Jak mówili Ci którzy w zawodach wystartowali – nie tylko o podium tu chodzi. ” Mogę robić to, co robią wszyscy inni. Okazuje się, że osoba niewidoma z karabinem specjalnie przystosowanym, może też strzelać i osiągać sukcesy” – stwierdza Aleksander Krajewski, który stracił wzrok przez cukrzycę.

Zawody zorganizowano dzięki dotacji Urzędu Miasta Chorzowa, pomocy finansowej Grupy Kopex, Elektrociepłowni „Elcho” z Chorzowa oraz przy wsparciu Fundacji Szansa dla Niewidomych, właścicielowi Zajazdu Batory, hotelowi Stylehotels, właścicielom strzelnicy EMJOT, II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie oraz pomocy wolontariuszy.

Wyniki:


Autor: Adrian Hibner


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia