Międzynarodowy Sukces siatkarzy „Start-u” Zielona Góra

13 czerwca 2014
Autor:

Piłka siatkowaW dniach 4-11 maja 2014 roku w Antalya (Turcja) odbył się II międzynarodowy Turniej niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Udział wzięły cztery kraje: Niemcy (dwa zespoły), Kazachstan (dwa zespoły), Słowacja oraz Polska. Ogółem 6 zespołów.

Nasz kraj reprezentował zespół Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, w składzie którego znajdują się członkowie kadry narodowej: Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Bartosz Żok. Nasz zespół wzmocnił Artur Wąsowicz – zawodnik IKS „Atak” Elbląg, który również wchodzi w skład kadry Polski.

Nasza reprezentacja zajęła I miejsce wygrywając wszystkie spotkania. ! Należy wspomnieć, że w 2013 roku w I Turnieju zespół zajął III miejsce.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, zespół rozegrał 5 spotkań, z których najtrudniejszym była konfrontacja z zespołem Słowacji, zakończonym korzystnym wynikiem 2:1. takim samym rezultatem zakończył się pojedynek o I miejsce z bardzo silną reprezentacją Kazachstanu I, z która nasi chłopcy uporali się po bardzo mądrej, taktycznie grze.

Pozostałe mecze: Z Niemcami I, Niemcami II i Kazachstanem II, zespół ZSR „START” Zielona Góra rozstrzygnął na swoja korzyść wygrywając 2:0 w każdym spotkaniu.

Należy wspomnieć, że nasz Turniej oraz odbywający się równolegle Międzynarodowy Turniej CEV Satelite – osób pełnosprawnych, w pewnym momencie zostały przerwane z uwagi na bardzo ekstremalne warunki atmosferyczne, to znaczy silnie wiejący wiatr, zacinający deszcz, co stanowi anomalię pogodową w Turcji o tej porze roku. Zapewne ta sytuacja w pewnym momencie nie zwiększała jakości gry a wręcz ją utrudniała. Turniej miał jednak wielkie znaczenie gdyż uczestniczyły w nim reprezentacje krajów, które są wiodące w tej dyscyplinie sportu, która ma szanse znaleźć się w programie Igrzysk Paraolimpijskich . Zapewne przełomowym momentem będą oficjalne Mistrzostwa Świata w listopadzie 2014r. w Adelajdzie (Australia), w których po raz pierwszy wystąpi aż kilkanaście reprezentacji z paru kontynentów świata. Mamy nadzieję, że w tej bardzo ważnej imprezie wezmą udział 2 reprezentacje z Polski, które mają wielkie szanse na czołowe miejsca.

 

Wyniki spotkań.:

  1. Polska – „START” Zielona Góra – Niemcy II – 2:0 (21:15, 21:17)
  2. Polska – „START” Zielona Góra – Słowacja – 2:1 ()
  3. Polska – „START” Zielona Góra – Kazachstan II – 2:0 ()
  4. Polska – „START” Zielona Góra – Niemcy I – 2:0 ()
  5. Polska – „START” Zielona Góra – Kazachstan I – 2:1 ()

 

Tabela końcowa Turnieju:

 

Zespół mecze sety
1. Polska – „START” Zielona Góra 5:0 10:2
Kazachstan I 4:1 9:3
Niemcy I 3:2 6:4
Niemcy II 2:3 4:6
Słowacja 1:5 4:8
Kazachstan II 0:5 0:10

 


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia