Międzynarodowe Zawody w Tenisie na Wózkach

6 czerwca 2018
Autor:

pikt-tenisW Płocku po raz 24. ruszyły Międzynarodowe Zawody w Tenisie na Wózkach. Turniej kategorii ITF2 z pulą nagród 22000USD.
Zapraszam do zapoznania się z informacjami z dnia dzisiejszego.
W załączniku aktualne wyniki oraz kilka zdjęć z gier z kortów w Płocku.

Hit przedpołudnia
Od rana pogoda jest mało zdecydowana, natomiast zawodnicy gotowi do gry. Mecz, który wczoraj zapowiadaliśmy jako przebój dzisiejszego przedpołudnia, nie zawiódł. Oczywiście mógł być nieco bardziej zacięty, ale na jego poziom chyba nikt nie mógł narzekać. No, może Koreańczyk Chiol-Yong An liczył na więcej niż pięć gemów. Argentyńczyk Ezequiel Casco, dopingowany przez kolegów z ekipy, był jednak wyjątkowo skuteczny w walce o najważniejsze punkty i stąd jego zwycięstwo 6:2, 6:3.

Powiew drugiej rundy
Ludzie w Płocku żartują, że gdyby między kortami a Orlen Areną ustawić kilka wiatraków, to potrzeby energetyczne miasta zostałyby zaspokojone nawet w połowie. Tadeuszowi Kruszelnickiemu i Ji-Hwanowi Lee do śmiechu jednak nie było, bo poza przeciwnikiem z drugiej strony siatki musieli walczyć także z wiatrem. Każdy, kto gra w tenisa – niekoniecznie na wózku – wie, o co chodzi. Podrzucasz piłkę jak zwykle, a ona nagle ucieka spod rakiety. W tych trudnych warunkach lepiej poradził sobie dziesięciokrotny finalista, w tym pięciokrotny mistrz POPO. Polak dostosował serwis do okoliczności, natomiast Koreańczyk miał kłopoty z wysokimi piłkami. Kruszelnicki wygrał 6:7(5), 6:2, 7:5. W drugiej rundzie spotka się z rozstawionym z numerem 4 Hiszpanem Martinem de la Puente.

Zguba
Być może zauważyliście, że plan gier na korcie nr 1 trochę się zmienił. Wszystko przez bagaż Sang-Ho Oha, który zawieruszył się gdzieś między Amsterdamem a Warszawą. W końcu zguba się znalazła – nie zginęła nawet forma Koreańczyka, który pokonał Piotra Jaroszewskiego 7:5, 6:2.

Oczywiście nie
Pytacie, czy w tym turnieju grają tylko mężczyźni. Odpowiadamy: nie! Grają też panie – Argentynka Andrea Medrano pokonała Łotyszkę Zanete Vasaraudze 6:1, 6:0 (to był jedyny dzisiejszy mecz singla kobiet).

Zaczęła się także rywalizacja w konkurencji quadów. W najciekawszym pojedynku Amerykanin Greg Hasterok wygrał z Japończykiem Miką Ishikawą 7:5, 5:7, 6:1.
Nie zapominamy również o deblistach. Cztery najwyżej rozstawione pary miały dziś wolne, a jako piąty duet w ćwierćfinale zameldowali się Koreańczycy Chiol-Yong An i Ji-Hwan Lee. Pozostałe trzy mecze jeszcze trwają.

Jutro początek gier o 10:00.

Zapraszam do odwiedzania oficjalnej strony turniejowej www.plockorlenpolishopen.pl oraz naszych profili turniejowych w mediach społecznościowych.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Biuro Prasowe Turnieju Płock Orlen Polish Open

wyniki_XXIVPOPO

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia