Międzynarodowe Zawody kajakowe – Hof Regatta w Niemczech

25 września 2011
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniach 17 – 19 września 2011 roku w Hof (Niemcy) odbyły się Międzynarodowe Zawody w sprincie kajakowym – Hof Regatta.

Udział w nich wzięło 1100 zawodników pełnosprawnych. Na specjalne zaproszenie organizatorów udział wzięli niepełnosprawni sportowcy parakajakarze, w tym również z Polski: z zielonogórskiego „Start-u” Mateusz Surwiło (brązowy medalista Mistrzostw Świata – Szeged 2011) oraz Paweł Łukaszewicz – „Start” Poznań. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Mateusz zdecydowanie zajął I miejsce na 200m – K1, zawodnik z Poznania zajął II miejsce.

Organizatorzy wprowadzili podczas zawodów konkurencję typowo integracyjną, gdzie w konkurencji K2 na 200m każdy z naszych zawodników niepełnosprawnych otrzymał za partnera zawodnika pełnosprawnego z Niemiec. W tej nietypowej konkurencji również zawodnicy z Polski zajęli pierwsze miejsca: Mateusz ponownie I, Paweł drugi.

Źródło: ZSR „Start” Zielona Góra.

Autor: Mariusz Mazur