Międzynarodowe starcie w Varese

29 maja 2014
Autor:

pikt-wioslarstwoRegaty międzynarodowe w Włoszech w Varese (Gavirate) 16-18.05.2014r. rozgrywane są pod egidą FISA. Nasza ekipa rokrocznie bierze w nich udział, w tym roku startowaliśmy już 7 raz. Na zawody do Włoch przyjeżdżają reprezentacje z całego świata ( w tym roku były ekipy: Brazylii, Norwegii, Anglii, Israela, Rosji, Szwajcarii, Francji, Węgier, Holandii, Włoch, Niemiec, RPA, Australii, Kanady i Polski).

Regaty są zorganizowane w sposób dwóch oddzielnych regat. Jedne regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego.
W regatach wystartowali utytułowani zawodnicy w konkurencji TAmix2x Jolanta Pawlak i Michał Gadowski. Jolanta i Michał, w ich kategorii wystartowało 11 osad. W pierwszym dniu regat w równoległym finale zajęli 2 miejsce zdobywając srebrny medal ( pokonali min. Brazylię wielokrotnych medalistów Mistrzostw Świata, Israel 6 osada Mistrzostw Świata 2014) Przegrali złoty medal z Holandią ( 5 osada Mistrzostw Świata 2014) o 1,44 s. W drugim dniu regat w biegu kwalifikacyjnym do finału zajęli drugie miejsce pokonując Brazylię, Israel, Niemcy przegrywając z Holandią o 0,7 s. W niedzielnym biegu finałowym zajęli 5 miejsce pokonując Israel i przegrywając ponownie z Holandią o 2,4 s. Podsumowując nasza osada Tamix2x po trzydniowej rywalizacji wypadłą bardzo dobrze. W sobotnim biegu po południowym nasza osada uzyskała rekord życiowy 4:15,19 s.

ASM1x Leszek Niewiarowski nasz jedynkarz, startował w najbardziej obstawionej konkurencji, do startu zgłosiło się 15 osad. W pierwszym dniu regat w równoległym finale zajął 4 miejsce uzyskując rekord życiowy 4:42,68. Przegrał w zawodnikiem z Holandii medal brązowy o 0,8 s. a medal srebrny z zawodnikiem z Włoch o 2,3 s. W sobotę po południu wywalczył awans do finału B uzyskując w swoim przedbiegu 4 miejsce. W niedzielnym wyścigu w finale B zajął ostatecznie 3 miejsce przegrywając ponownie z zawodnikiem z Holandii o 0,6 s.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w regatach Pucharu Świata w Francji 19-22.06.2014

Olbrzymie podziękowania dla naszych sponsorów:
BRENDA, 4F, Miastu Szczecin


Autor: Tomasz Kaźmierczak

W latach 1994-2004 wyczynowy zawodnik klubu AZS Szczecin. 1999-2002 były reprezentant kadry narodowej i reprezentant Polski podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 1999 r. Zdobywca 21 medali podczas Mistrzostw Polski. Od 2006 r. trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych, oraz trener KSI START Szczecin. W latach 2006-2012 jego podopieczni wywalczyli wiele medali Mistrzostw Świata, oraz Euro Open. Od kilku lat pracuje jako nauczyciel WF, oraz jako sędzia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.Obecnie jako trener drugiej klasy prowadził reprezentacje do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia