Medalowy zawrót głowy

2 września 2012
Autor:

pikt-atletykaSobota była kolejnym dniem startów naszych reprezentantów w lekkoatletyce (biegi, pchnięcie kulą i rzut oszczepem) Był to bardzo udany dzień. Ogromnie cieszymy się i gratulujemy Katarzynie Piekart, zdobywczyni pierwszego na tej Paraolimpiadzie złotego medalu.

W rzucie oszczepem (F 46) pobiła również rekord świata należący od 2008 do Andrei Hegen.Nasza złota mistrzyni osiągnęła wynik 41.15. Pozostałe miejsca na podium zajęły Natalia Gudkowa z Rosji (41.08) oraz Madelene Hogan z Australii (38.85).
To jeszcze nie koniec – razem z Karolem Kozuniem (pchnięcie kulą) możemy cieszyć się z kolejnego srebrnego medalu. Wraz z kolegą z drużyny Krzysztofem Smorszczewskim wystartował w kategorii – F54/55/56. Karol Kozuń znalazł się w ścisłej czołówce i zajął 2 miejsce (11.36). Natomiast Krzysztof Smorszczewski zakończył swój występ na miejscu 7 z wynikiem 12.16.
W konkurencji T46 Alicja Fiodorow z czasem 25.49 stanęła również na podium na drugim miejscu. Lepsza od niej była jedynie Kubanka Castillo Yunidis z czasem 24.45 bijąc tym samym Rekord Świata. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła zawodniczka Republiki Południowej Afryki Liebenberg Anrune z czasem 25.55.