Medalowy debiut Igora Misztala – tenisisty Zielonogórskiego „STARTU”

9 marca 2017
Autor:

pikt-tenis_stolowyWe Włoszech (Lignano) w dniach 26 lutego – 1 marca 2017r. odbył się prestiżowy, klasyfikacyjny turniej międzynarodowy niepełnosprawnych w tenisie stołowym Lignano Master Open, w którym uczestniczyło dwóch zawodników zielonogórskiego „Startu”, podopiecznych trenera Lucjana Błaszczyka.

Miła niespodziankę sprawił Igor Misztal. Zawodnik startujący od początku 2017 roku w barwach zielonogórskiego „Startu” przywiózł z Lignano dwa brązowe medale w grupie 10. W grze indywidualnej w grupie eliminacyjnej pokonał 3:0 greckiego zawodnika Teloglou Lazarosa i 3:0 Rosjanina Perevozchikova Nikitę, uległ jedynie 1:3 Malezyjczykowi Bakar Mohamedowi. Z grupy wyszedł na drugim miejscu i w ćwierćfinale pokonał 3:1 kolejnego Rosjanina Lukyanova Pavla. W półfinale po emocjonującym pojedynku uległ 1:3 Francuzowi Mateo Boheasowi –zwycięzcy turnieju, zdobywając indywidualnie brązowy medal.

W grze drużynowej w łączonym zespole z zawodnikami Malezji Mohamedem Bakarem i Kamalem Mohamedem pokonali 2:1 drużynę Japonii oraz ulegli 0:2 zespołowi Rosji zdobywając ostatecznie brązowy medal. Dla Piotra Grudnia start we Włoszech był raczej pechowy. W pierwszym meczu pokonał 3:2 Brytyjczyka Billego Shiltona, w drugim meczu uległ 1:3 Włochowi Francesco Lorenziniemu, w ostatnim meczu pokonał 3:0 Norwega Pablo Jacobsena. Przy równiej ilości dużych punktów wszystkich trzech zawodników Piotrowi do wyjścia z grupy zabrakło jednego wygranego seta. Cieszy „medalowy” debiut w barwach klubowych Igora Misztala, Piotr Grudzień grając na dobrym poziomie potwierdził swoją wysoką pozycję na światowej liście rankingowej. Występ naszych zawodników w Lignano można uznać za dobry, rokujący nadzieje na udany start w pozostałych turniejach klasyfikacyjnych oraz tegorocznych Mistrzostwach Europy w październiku br. w Lasko (Słowenia).

Ze Sportowym Pozdrowieniem !
Danuta Tarnawska
Prezes Zarządu
Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego
„START” w Zielonej Górze


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia