Medale tenisistów zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Pleszewie

31 października 2014
Autor:

pikt-tenis_stolowy

Medale tenisistów zielonogórskiego „START-u” podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Pleszewie.

W dniach 24 – 26.10.2014r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W 6-cio osobowym składzie reprezentacji Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra wystąpili: Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień – podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, Dorota Mituta, Tomasz Jakimczuk, Jan Chełmicki, Dariusz Matkowski, Dariusz Pawlak wszyscy podopieczni trenera Jacka Kaczmarka.

Reprezentacja ZSR START Zielona Góra odniosła znaczący sukces zdobywając w sumie pięć medali (trzy złote, jeden srebrny, jeden brązowy).

Swoją klasę potwierdzili medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012 – Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. W turnieju gry podwójnej mężczyzn w klasie 6-10 nie dali szans rywalom. Wygrywając po kolei wszystkie mecze wynikiem 3:0 zdobyli złoty medal.

W grach indywidualnych obaj zawodnicy pokonali również wszystkich rywali z 8 grupy, i spotkali się w finale. Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył po zaciętym pojedynku Piotr Grudzień pokonując 3:0 Marcina Skrzyneckiego, który musiał się zadowolić srebrnym medalem. Piotr został nagrodzony jako najlepszy zawodnik Mistrzostw Polski 2014.

Sukcesem okazał się również występ członka kadry narodowej Tomasza Jakimczuka. W grze podwójnej mężczyzn startujących na wózkach inwalidzkich wywalczył złoty medal w parze z Rafałem Czuperem ze „Startu” Białystok.

Dorota Mituta, również będąca w kadrze Polski zdobyła brązowy medal w turnieju gry podwójnej kobiet, grając w parze z Marianną Szychowską IKS Warszawa.

Pozostałe miejsca naszych zawodników

– w grze indywidualnej kobiet Dorota Mituta – miejsce 5-6,

– w grze indywidualnej mężczyzn: Dariusz Matkowski, Tomasz Jakimczuk, Jan Chełmicki miejsce 5-8 , Dariusz Pawlak miejsce 9-12.

– w grze mieszanej para Skrzynecki-Mituta miejsce 5-8,

Cieszy udany start Naszych tenisistów bardzo dobrze przygotowanych przez trenerów Lucjana Błaszczyka oraz Jacka Kaczmarka. Życzymy naszej drużynie w składzie Mituta, Grudzień, Jakimczuk, Skrzynecki zdobycia po raz trzeci z kolei złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się na początku grudnia br. w Drzonkowie.

Dla Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego Mistrzostwa były generalnym sprawdzianem przed ważnym międzynarodowym klasyfikacyjnym turniejem, który odbędzie się w dniach 6-12 listopada 2014r. w Buenos Aires (Argentyna).