Medale tenisistów stołowych w Czechach

10 września 2019
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 6-8 września 2019 w Ostrawie odbył się międzynarodowy klasyfikacyjny turniej tenisa stołowego niepełnosprawnych Para Czech Open. Udział wzięli zawodnicy kadry Polski, w tym zawodnicy ZSR „Start” Zielona Góra: Piotr Grudzień, Igor Misztal i Marcin Skrzynecki. Był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Helsinborgu (Szwecja) już wkrótce,    16-21 września 2019. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając medale: IGOR  MISZTAL w klasie 10-tej wywalczył srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej. Po wyjściu z grupy eliminacyjnej na drugim miejscu, pokonał Ivana Karabca (Czechy)  3:2 oraz Patryka Chojnowskiego 3:0. W finale po bardzo zaciętym pojedynku uznał wyższość zawodnika z Indonezji Davida Jakobsa, przegrywając 2:3.

Również w grze singlowej medal brązowy zdobył MARCIN SKRZYNECKI, w najbardziej  licznej klasie startowej 8-mej (startowało 30 zawodników). Marcin zwyciężył w grupie eliminacyjnej, następnie pokonał zawodników:  Malika Abdulaha (Indonezja) 3:0  oraz Richarda Csejteya (Słowacja) 3:2. W półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy   Billowi Shilton(Wielka Brytania)1:3.

Dobrze zaprezentował się również w tej samej klasie PIOTR  GRUDZIEŃ,  wygrał grupę eliminacyjną, następnie pokonał 3:0 Axela Jensena ze Szwecji, w ćwierćfinale po emocjonującym pojedynku uległ w ćwierćfinale Francuzowi Clementowi Berthier 2:3, zajmując miejsce  5-8 w turnieju.

Nasi utytułowani zawodnicy Marcin Skrzynecki i Piotr Grudzień  w swojej koronnej konkurencji: w grze zespołowej zdobyli brązowy medal. Wygrali grupę eliminacyjną, w ćwierćfinale pokonali 2:0  zespół Norwegii, a w półfinale przegrali 1:2 z reprezentacją Belgii.

Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy  mocno kciuki za udział w Mistrzostwach Europy, w których  zdobywać będą swoje bardzo ważne punkty  rankingowe, przybliżające Ich do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich Tokyo’2020.

Danuta Tarnawska 

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia