Medale strzelców zielonogórskiego „Startu” w Pucharze Polski

18 września 2017
Autor:

pikt-strzelectwoW dniach 7 – 10 września 2017r. w Bydgoszczy odbył się Puchar Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 50 zawodników wraz z kadrą narodową.

Doskonale zaprezentował się paraolimpijczyk Szymon Sowiński, który w konkurencjach pistoletowych nie dawał za wygraną Mistrzowi Europy – Filipowi Rodzikowi (Skorpion Polkowice) i Wicemistrzowi Europy Sławomirowi Okoniewskiemu (Start Szczecin). Zdobył trzy złote medale (pistolet pneumatyczny P1 – 10m , pistolet sportowy P3 – 50m, pistolet standard P5 – 10m) i jeden brązowy medal (pistolet dowolny P4 – 50m).

Dwukrotnie na „pudle” stawał zespół karabiniarzy zdobywając srebrne krążki. (Ewa Zimnicka, Jan Ciborski, Andrzej Sałuda) – karabin pneumatyczny R3-10m, karabin dowolny – R6-50m. ulegając jedynie zespołowi ze Szczecina, a pokonując zespoły z Gorzowa Wlkp, oraz Olsztyna. Udany start w Pucharze Polski Sowińskiego i jego wysoki nowy rekord Polski w konkurencji pistolet P1 – 231,9 pkt. rokuje nadzieję na medale podczas zbliżającego się Pucharu Świata w miejscowości Osijek – Chorwacja w dniach 20-27.09.2017r.

Ze Sportowym Pozdrowieniem !
Danuta Tarnawska
Prezes Zarządu
Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego
„START” w Zielonej Górze


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia