Medale Mistrzostw Polski w parakajakarstwie

6 lipca 2018
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniu 05 lipca 2018r. na obiektach poznańskiej MALTY po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie wspólnie z Mistrzostwami Polski seniorów dla osób pełnosprawnych. W zawodach udział wzięło dwoje paraolimpijczyków Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, w tym brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016 – Kamila Kubas. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając  2 medale (1 złoty, 1 srebrny).

Zawodnicy niepełnosprawni startowali w kategorii open, połączonych klasach schorzeń na dystansie 200m.

Złoty medal zdobył podopieczny trenera Macieja Wyszkowskiego Mateusz Surwiło, który jednocześnie zwyciężył w klasie KL3 z czasem 0:41,399.

Srebrny medal przypadł Kamili Kubas, która ustanowiła nowy rekord życiowy z czasem 0:54,917, jednocześnie była najlepsza w swojej klasie startowej KL1. Trenerem zawodniczki jest Jan Durczak.

Start w Mistrzostwach Polski potwierdził ich wysoki poziom, który mamy nadzieję zaowocuje medalami podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 23-27.08.2018r. w miejscowości Montemor o Velho w Portugalii.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

Danuta Tarnawska
Prezes ZSR START Zielona Góra

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia