ME w pływaniu 2011 – 14 medali

15 lipca 2011
Autor:

pikt-plywaniePonad 450 zawodników i 300 oficjeli z 38 krajów z całej Europy wzięło udział w rozegranych Mistrzostwach Europy w pływaniu, które odbyły się w Berlinie w Niemczech od 3 do 10 lipca. Polska ekipa wywalczyła 14 medali w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 8 brązowych.

W zawodach wystartowało w sumie 19 zawodników z Polski. Trzy czołowe zawodniczki polskiej kadry zdobyły w sumie 9 medali:
Joanna Mendak złoto 100 motylkiem S12, srebro 200 zmiennym SM12 i brąz 50 dowolnym S12,
Karolina Hamer srebro 150 zmiennym SM4 i dwa brązy 50m grzbietowym S4, 50m dowolnym S4,
Katarzyna Pawlik srebro 400 dowolnym S10 i dwa razy brąz 100 dowolnym S10 i 100m motylkiem S10.

Pojedyncze medale wywalczyli:
Grzegorz Polkowski srebro 100M dowolnym S11
Krzysztof Peterka srebro 100 grzbietowym SB8
Oliwia Jabłońska brąz 400 dowolnym S10
Marcin Ryszka brąz 100 grzbietowym SB11
Paulina Woźniak brąz 100 grzbietowym SB8

Większość osób startujących w zawodach to osoby dorosłe, dlatego bardzo cieszy wynik 14 letniej Oliwii Jabłońskej zdolnej i szybko rozwijającej się zawodniczki Startu Wrocławskiego. Startując w kategorii Seniorów Zdobyła ona brąz na 400m dowolnym oraz o mały włos nie zajęłaby 3 miejsca w konkurencji 100m dowolnym uplasowując się ostatecznie na 4 pozycji. Podopieczna Wojtka Seidla pokazała klasę już rok temu zdobywając na Mistrzostwach Świata Juniorek w Ołomuńcu 6 złotych medali.