„Manolo” i „De Zoo” grali w bocci

4 czerwca 2014
Autor:

pikt-bocciaTo nie jest fantastyka naukowa albo baśń braci Grimm. To jest odrobinę niewiarygodne, ale również bracia, czyli „Manolo” i „De Zoo” grali w bocci z niepełnosprawnymi zawodnikami Startu Szczecin. Wspólnie z nimi był również Kamil Jączek . „Manolo” to Mariusz, a „De Zoo” to Maciej Linke – panowie są zawodnikami brazylijskiego jiu – jitsu (BJJ) z klubu Linke Gold Team Szczecin.

Osięgnięcia „Manolo” i „De Zoo” są trochę ukrywane, tajemnicze albo przez braci zapomniane. Mariusz Linke w MISTRZOSTWACH ŚWIATA I EUROPY oraz najbardziej prestiżowych turniejach międzynarodowych wywalczył około 80 medali, brat Maciej ponad 30. Nigdy nie liczyli, ile medali zdobyli, ile złotych, srebrnych czy brązowych. Trzy tygodnie temu Mariusz Linke w Nowym Jorku został podwójnym MISTRZEM ŚWIATA, Maciej potrójnym. Kolejna ciekawostka: kilka lat temu Mariusz uroczyście zakończył karierę. Parę dni później lekko uronił łzę i pożegnanie ze sportem odłożył na później.

Panowie o bocci mieli zaskakujące wiadomości. Twierdzili, że na 100 procent bocci lubią dzieci oraz starsi francuscy ludzie. Bardzo często podobno gra francuski aktor Alain Delon. Specjaliść BJJ wiedzieli , że bocci to podobno łatwa sprawa, przy której łatwo nie jest.

Zawodnicy Startu Szczecin tylko na początku byli lekko przestraszeni wojowniczym wyglądem, umięśnieniem i tatuażami ekipy Linke Gold Team. Już za moment mecz towarzyski był dla wszystkich fascynujący. Szczeciński Start to czołówka polskiego bocci, która wygrywała Puchar Polski, mistrzostwa kraju i turniej międzynarodowy. Start w składzie Lidia Kowalczyk, Daniel Gawroński i Daniel Pietras zwyciężył z Linke Gold Team 9:1 i 7:1. Potem było mnóstwo pytań dotyczących BJJ i mnóstwo wspólnych zdjęć. Mariusz i Maciej Linke zaprosili drużynę bocci na trening BJJ. Ze Startu Szczecin jest mnóstwo chętnych, którzy rywali oceniali jako ……… przyjaciół: ” przeciwnicy bardzo podniecali się grą, ale byli spokojni i są przesympatyczni, widać że nas szanowali, my ich też”. Maciej Linke po raz kolejny polubił halę sportową na ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie: „dziś grałem tu w bocci, a jak byłem młodszy, to też tu trenowałem kendo”. Jak widać kendo i bocci czasami ma coś wspólnego.

Start Szczecin w sali sportowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej swoją dyscyplinę pokazuję ciekawym rywalom. W bocci grali już m.in reprezentacja księży, dziennikarzy i piłkarze Pogoni 04 Szczecin. Nieznane bocci staje sie ……….. popularne.Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia