MACIEJ LEPIATO ZDOBYWA ZŁOTY MEDAL

9 października 2015
Autor:

pikt-atletyka„Maciej Lepiato zdobył złoty medal w skoku wzwyż oraz brązowy medal
w skoku w dal podczas Światowych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych Federacji IWAS w Soczi. To kolejny wielki sukces polskiego skoczka i ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które już w październiku odbędą się w Katarze. Maciej Lepiato jest aktualnym mistrzem świata, paraolimpijczykiem i stypendystą Renault Handisport Team

Bardzo cieszę się z medali. Brąz w skoku w dal był dla mnie zaskoczeniem, bo nie jest to moja koronna dyscyplina. W skoku wzwyż sam od siebie oczekiwałem dobrego wyniku. Ciężka praca na treningach przynosi efekty i to, poza samą rywalizacją, bardzo mnie mobilizuje. Ten wynik jest dobrym prognostykiem przed mistrzostwami – mówi Maciej Lepiato.

Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej za Rosją i Chinami. Polskę reprezentowało 30 zawodników. W igrzyskach brali udział przedstawiciele 35 krajów. W sumie ponad 600 niepełnosprawnych sportowców.

Maciej Lepiato jest od 2014 roku stypendystą Renault Handisport Team. Zawodnik oprócz stypendium otrzymał także do dyspozycji samochód Renault Captur.

Program Renault Handisport Team jest elementem realizacji misji społecznej odpowiedzialności koncernu Renault. Celem projektu jest wspieranie utalentowanych niepełnosprawnych sportowców w przygotowaniach do paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016 r. W Polsce stypendia otrzymuje dwoje sportowców: Maciej Lepiato – aktualny mistrz świata i paraolimpijski w skoku wzwyż oraz Anna Omielan – pływaczka, mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski. Program jest realizowany także we Francji, Hiszpanii, Irlandii oraz Brazylii.

Maciej Lepiato, stypendysta Renault Handisport Team

Autor: Tomasz Mazur


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia