MACIEJ LEPIATO Z POTRÓJNĄ KORONĄ POLSCY PARASPORTOWCY NAJLEPSI W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ ME

31 sierpnia 2018
Autor:

pikt-atletykaPodczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób z niepełnosprawnością w Berlinie skoczek wzwyż Maciej Lepiato obronił mistrzowski tytuł. Dzięki temu może się pochwalić posiadaniem potrójnej korony – aktualnie jest złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Maciej Lepiato podczas zawodów 23 sierpnia osiągnął wynik 214 cm, co zapewniło mu zdecydowane zwycięstwo. Kolejne miejsce na podium również należało do reprezentanta Polski,  Łukasza Mamczarza. Trzeci był Turek Tarik Taha Buyrukoglu.

Zawody w Berlinie były najlepsze w moim wykonaniu od dwóch lat. Czysty i dobry konkurs do wysokości 214cm. Potem atakowałem rekord świata – 220cm i naprawdę mało brakowało. Dostałem mnóstwo pozytywnej siły do dalszej, jeszcze cięższej pracy  – opowiada Maciej Lepiato, stypendysta programu Renault Handisport Team.

Dzięki zwycięstwu Lepiato ponownie znalazł się w elitarnym gronie sportowców, którzy zdobyli potrójną koronę: jest złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Dodatkowym powodem do radości jest dla niego sukces reprezentacji Polski na mistrzostwach:

Mistrzostwa w Berlinie zapiszą się w historii, bo my, Polacy, wygraliśmy klasyfikację medalową, zdobywając 26 złotych medali i ponad 60 medali w ogóle… Szok! Cieszę się, że jestem częścią tej historii – mówi Maciej Lepiato.

Dla skoczka wzwyż to jeszcze nie koniec sezonu – kolejną szansę na pobicie rekordu świata będzie miał 1 września, kiedy wystartuje w klubowych mistrzostwach Polski. W zawodach będzie gościnnie reprezentował klub z Krakowa. Co dalej? Przygotowania do mistrzostw świata w Dubaju, które odbędą się w 2019 r. oraz igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata i Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku. Jest ambasadorem akcji #POMAGAJRZECZOWO (renaulthandisport.pl/pomagajrzeczowo), której celem jest pomoc rzeczowa niepełnosprawnym sportowcom.

Więcej informacji na www.renaulthandisport.pl

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia